пошук  
версія для друку
09.04.2004

У колоніях налагоджується побут

   

Житлово-побутові умови ув’язнених в Україні значно покращаться у зв’язку з набуттям чинності з 1 січня 2004 року Кримінально-виконавчого кодексу, заявив голова Держдепартаменту з питань виконання покарань Володимир Льовочкін. Насамперед кодекс спрямований на покращення матеріальної сторони утримання ув’язнених. Зокрема, кодекс передбачає, що норма житлової площі на одного осудженого у виправних колоніях не може бути меншою за 3 мІ (раніше — не менш 2-х мІ), у виховних колоніях і колоніях, призначених для утримання жінок, — 4 мІ (раніше — 2,5 та 2 мІ відповідно), в лікувальних закладах при виправних колоніях, призначених для утримання та лікування хворих на туберкульоз — 5 мІ. (раніше — не менше 4 мІ ). Крім того, відзначив В. Льовочкін, відтепер у в’язницях скасовано види режимів. Згідно з Кримінально-виконавчим кодексом, виправні заклади з цього року розрізнюються за рівнями безпеки: мінімальний із полегшеними умовами утримання, мінімальний із загальними умовами утримання, середній і максимальний — “залежно від складності утримуваного контингенту”. Неповнолітні осуджені відбуватимуть покарання в спеціальних виховних закладах. Раніше в країні діяли три режими утримання ув’язнених — суворий, загальний та виправні заклади відкритого типу.

Сума коштів, які в’язні можуть тратити щомісяця, а також заробіток, який надходить на рахунок осудженого, в новому кодексі також трохи збільшені.

На 1 січня 2004 року в 181 виправному закладі України перебували близько 200 тисяч осуджених. У 2003 році з закладів із виконання покарань звільнено майже 60 тисяч ув’язнених, із них 4,62 тис. — за амністією, 411 — помилувані.

(“День”, №14 29.01.2004 р.)

***

В ходе разговора Владимира Левочкина с журналистами, состоявшегося после окончания горячей телефонной линии в Кабмине, был затронут вопрос создания платных камер. Председатель Департамента утверждал, в частности: «Если в исправительном учреждении произошел ремонт, это не означает, что в нем есть такие камеры…».

Газетчики поинтересовались также предоставлением платных услуг тюремному контингенту. «Единственное, что может быть платным в колонии, — это комнаты свиданий, в которых осужденные могут проводить до трех суток со своими родственниками», — ответил Владимир Левочкин. В то же время он сообщил, что не так давно к нему трижды обращались некоторые предприниматели с предложением построить частные тюрьмы. «Я не против, чтобы кто-то инвестировал деньги в рамках существующего законодательства в строительство новых корпусов», — заметил руководитель Департамента. Но при этом он высказался против существования частных колоний.

СПРАВКА На 1 января 2004 года в 181 исправительном учреждении Украины находилось около 200 тысяч осужденных. В прошлом году из учреждений пенитенциарной системы освобождены почти 60 тысяч заключенных, из них 4,62 тыс. — по амнистии, 411 - помилованы

(«Киевские ведомости», №22, 3 февраля 2004 г.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль