пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
09.04.2004
01

Юрій Оробець: Рядовим міліціонерам Закарпаття соромно за своїх керівників

   

“Правоохоронці в Мукачеві поводяться просто ганебно,” – наголосив народний депутат України Юрій Оробець, коментуючи заяву начальника центру громадських зв’язків Управління МВС України в Закарпатській області Олександра Макiвчука, що дії співробітників міліції в Мукачеві направлені на забезпечення громадського порядку i виконання Указу Президента Леоніда Кучми “Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян і нормалізації життєдіяльності міста Мукачева Закарпатської області”.

“Обласне керівництво міліції – пани Василь Варцаба та Віктор Русин – поводяться як кримінальні злочинці. Саме вони 27 грудня дали команду не пускати депутатів до будівлі міської ради Мукачева, виставили кордон. Так само вони діяли і 9 січня цього року – не дозволили брати участь у засідання сесії міської ради тим депутатам, які є в опозиції до призначеного виконуючим обов’язки мера Мукачева, натомість пропускали тих, хто згоден прислуговуватися чинній владі та СДПУ(о). Не пустили на засідання і народних депутатів України, зокрема Віктора Балогу та Івана Іванчо, а це – кричуще порушення законодавства”, – відзначив Оробець.

“Закарпатська міліція намагається будь-що виправдати свої ганебні дії. Я особисто бачив, як 31 грудня, перед Новим роком десятки міліціонерів із собаками без будь-яких санкцій прокурора проникли на приватне підприємство “Барва”, хапали людей, не питаючи імен садили в автобус, хоча для подібних дій у них не було жодних підстав.

Ці факти свідчать, що міліцією Закарпаття керують звичайні кримінальні злочинці, і прийде час, коли їм доведеться відповідати перед законом. Я особисто звинувачую закарпатську міліцію в тому, що вона керувала кримінальними елементами під час мітингу в Мукачеві на підтримку Василя Петьовки. Бритоголовим наказали провокувати бійки у колоні мітингуючих, і лише моє особисте втручання дозволило уникнути побоїща. Влада централізовано звозить цих кримінальних елементів на час масових зібрань у місто, використовуючи бандитів як ударну силу”, – повідомив парламентарій.

“Я зустрічався з рядовими міліціонерами, багато спілкувався з правоохоронцями, і вони неодноразово заявляли, що їм соромно за своїх керівників і за те, що їм доводиться виконувати такі вказівки”, – заявив народний депутат України (Прес-служба “Нашої України”).

(Старий Замок, № 1-2, 15 - 21 січня 2004 р.)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль