пошук  
версія для друку
14.04.2004

“Міліціонери домагалися, щоб син зізнався у злочинах, які на цей час є нерозкритими...”

   

Полтавському медіа-клубу
копія: прокурору Полтавської області
36900. м. Полтава, вул.. 1100-річчя Полтави, 9

Заява-повідомлення

Про нелюдське поводження в міліції з нашим сином працівниками міліції

Наш син, Рудюк Олександр Володимирович, 25 січня 2004 року був викликаний до міського відділення міліції с. Молодіжного в м. Кременчуці, де був по-звірячому побитий та підданий катуванням з боку працівників міліції МВМ Ганжі В’ячеслава Станіславовича та Толстовка. Сина били в кабінеті №9 головою об стіл, катували електрострумом, підключали дроти від польового телефону до вух; надівали на голову протигаз та перекривали доступ повітря, від чого син задихався та втрачав свідомість. Під час знущань син кілька днів знаходився у відділенні міліції, на нього складалися фіктивні адміністративні протоколи. Міліціянти домагались, щоб син зізнався у злочинах, які на цей час є нерозкритими. Після звільнення сина він був оглянутий судмедекспертом, який виявив численні тілесні ушкодження, за його висновком, вони могли бути спричинені за обставин, що вказані моїм сином, та можуть бути заподіяні саме 25.01.2004 року, тобто в день, коли сина катували в міліції. До відвідування міліції, зранку 25.01.2004 року, син був здоровий, ніяких ушкоджень у нього не було.

Прийшовши додому з міліції, син відразу почав скаржитись нам на поступове погіршення самопочуття, сильний головний біль, запаморочення, він не чує на одне вухо. Із 3-го лютого 2004 року син госпіталізований до лікарні з діагнозом: струс головного мозку, пошкодження внутрішнього нерву вуха. Лікарі висловлюють думку про те. що відновити функцію слуху буде дуже складно. або навіть неможливо. Крім того, невропатолог, який лікує сина, каже нам про наявність у поведінці сина ознак психічного розладу, спричиненого катуваннями.

За цим фактом 3.02.2004 року ми звернулись із заявою в прокуратуру м. Кременчука, подали документи, пояснення, акт судмедекспертизи, тощо, просили невідкладно організувати та провести перевірку обставин, викладених в цій справі, невідкладно провести огляд приміщень МВМ, вилучити знаряддя, які працівники міліції використовують для катувань людей. порушити кримінальну справу проти працівників міліції, котрі піддали мого сина тортурам і катуванням, та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

До цього часу кримінальна справа за фактом катувань, яких зазнав наш син, не порушена. Ніяких дій щодо дійсного з’ясування обставин прокуратурою м. Кременчука не ведеться. Складається враження, що працівники міліції, винні в заподіянні тілесних ушкоджень, в нелюдському, свавільному поводженні з нашим сином, не будуть покарані за законом. Саме через це ми звертаємося до вас, просимо допомогти вжити дієвих заходів, з тим, щоб особи, винні в катуванні сина, були притягнуті до відповідальності, якої вони заслуговують.

З повагою, Рудюк В.В., Рудюк Т.А., 18 лютого 2004 року, м. Кременчук.

(“Інформаційний бюлетень”, №8, 26 лютого 2004 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль