пошук  
версія для друку
15.04.2004
джерело:
(“Україна молода”, №50, 18.03.2004)

Журналістам закривають рота. У боротьбі за правду впали мукачівська «М-студіо» та радіо «Закарпаття ФМ»

   

Олександр Гаврош:

Те, про що давно говорили в кулуарах, сталося. Після київських репресій проти опозиційної журналістики настала черга і місцевих. Не дивно, що Закарпаття стало одним із перших регіонів, де почалися утиски вільного слова, адже при владі тут перебуває СДПУ(о).

Наприкінці минулого тижня по всій території області було відключено від ефіру найбільшу приватну телекомпанію краю «М-студіо» та радіо «Закарпаття ФМ». Без судового рішення, без відома та участі телерадіокомпанії її передавальні центри були опечатані. Причому в Мукачеві це робили вночі під безпосереднім керівництвом начальника обласного управління юстиції, головного есдека міста Василя Мангура. І все це — попри той факт, що закрити телерадіокомпанію може тільки Національна рада з питань телебачення та радіомовлення або Держкомзв’язку України.

Нещодавні перевірки «М-студіо», які здійснили ці структури, не виявили жодних порушень. Мукачівський телеканал має ліцензію на мовлення до 2010 року. Попри це, під безглуздим приводом єдиний опозиційний телеканал відключають від ефіру. При цьому не чіпають жоден інший, хоча серед них є боржники на сотні тисяч гривень.

Такі дії викликали обурення не тільки простих закарпатців, які є постійними глядачами та слухачами телерадіокомпанії. У понеділок перед облдержадміністрацією було виставлено журналістський пікет проти закриття опозиційних мас-медіа. Підтримати колег прийшло чимало журналістів з інших видань. Вони тримали гасла: «Панове від влади, чому ви боїтеся правди?», «Закриття «М-студіо» — політичне замовлення СДПУ(о)», «Закарпаттю — демократичну владу, закарпатцям — право на інформацію».

До пікетувальників вийшов голова закарпатської облдержадміністрації Іван Різак, який повідомив, що він особисто проти закриття «М-студіо». Однак у журналістів залишилися сумніви, що таке резонансне рішення могли приймати і виконувати без відома керівника області. Тим паче що Василь Мангур є підлеглим Івана Різака по лінії СДПУ(о). Під час годинної розмови з «губернатором» журналісти так і не почули зрозумілої відповіді, чому закрили їхній канал.

На захист «М-студіо» та «Закарпаття ФМ» виступили Ужгородська медіа-профспілка працівників мас-медіа, провідні журналісти краю, обласний комітет Соціалістичної партії та інші. Вони вимагають відновлення трансляції телерадіокомпанії й припинення терору проти тих, хто не згідний з політикою СДПУ(о) та нинішнього керівництва області.

Телерадіокомпанія звернулася з позовом до суду про визнання неправомірними дій працівників державної виконавчої влади, які арештували майно «М-студіо» (Ужгород).

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль