пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.04.2004
03
джерело:
(“Україна молода”, №45, 11 березня 2004 р.)

Попри iнформацiйну блокаду опозицiї, слово правди пробивається до чернiгiвцiв

   

Вікторія ШЕЛЕСТ:

Голова Чернігівської обласної організації Народного руху України Віктор Лабазов у політиці «вариться» більше 15 років. Нещодавно він ще й очолив організаційний комітет зi створення Чернігівського осередку всеукраїнської громадської організації «За Україну! За Ющенка!». Тому до нього «УМ» звернулась як до компетентної людини й «ветерана» політичних баталій з проханням розповісти про ситуацію в регіоні.

Чернігівщина — складний край, тут сильні позиції належать комуністичним й іншим провладним силам. Тому працювати у такій атмосфері завжди було непросто. Але на минулих виборах до парламенту виборці поводилися непередбачувано як для сіверян — і блок Віктора Ющенка переміг, набравши 25 відсотків голосів...

Віктор Лабазов:

—Раніше я міг вільно домовитися навіть із провладними газетами в Чернігові, Прилуках чи у Ніжині, щоб дати інтерв’ю або поставити якусь інформацію. Зараз усі можливості виступити в газетах і на місцевому телебаченні нам просто перекрили. Якийсь маленький начальник у маленькому містечку в першу чергу думає про те, як протриматися на роботі. Поставити ж заборонену інформацію для нього означає втратити робоче місце. Мені відмовляють, навіть якщо я не політичну рекламу пропоную, а якийсь нейтральний матеріл, бо я «зающенковець».

Про «Нашу Україну» просто заборонено подавати навіть нейтральні інформації, а от брудом поливати — так це залюбки... У мене багато знайомих серед чернігівських журналістів — їм керівництво прямо заявило, мовляв, спробують відкрити рота — на їхнє місце заміна знайдеться. На жаль, таких сумних прикладів тиску на «нашоукраїнців» — безліч...

— Як ваш осередок бореться з такою інформаційною блокадою?

— Намагаємося реагувати на різні економічні зміни, підвищення цін, поділ майнових паїв, що дуже цікавлять людей. Своє принципове ставлення до таких змін або їх роз’яснення подаємо в листівках. Власними силами випускаємо декілька тисяч «летючок» і розповсюджуємо їх поміж чернігівчан. Допомагають нам і з центральних київських штабів. Зі столиці передають газети, які миттєво розходяться по руках. Мені друзі розповідали, що в нашій Чернігівській обладміністрації з цього приводу вже заметушилися і навіть провели кілька нарад зі своїми людьми, вирішуючи, як боротися за інформаційне поле.

Довідка «УМ»

Віктор Лабазов — голова Чернігівської обласної організації НРУ. В 1990 році почав редагувати одну з найперших на Чернігівщині некомуністичну газету «Світанок над Удаєм», нині редактор обласної газети «Світанок над Сіверщиною». У 1998 році Віктора Станіславовича визнано кращим журналістом Чернігівщини. У 2000-му — лауреат премії імені Василя Стуса, а згодом міжнародної літературної премії «Тріумф» і премії імені фонду Симона Петлюри.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль