MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чергова жертва у “справі Бойка”

15.04.2004    джерело: (22-03-2004 15:32 Майдан-ІНФОРМ)
19 березня 2004 року за неповагу до суду на 51 гривню був оштрафований начальник Держподаткової інспекції в м. Донецьку пан Соколов. Стягнення на податківця наклала суддя Київського районного суду м. Донецька Інна Масло за те, що представники держподаткової служби в черговий раз не з’явилися в судове засідання на розгляд позову журналіста Володимира Бойка про відшкодування шкоди, завданої незаконним притягненням його до кримінальної відповідальності.

Позовну заяву журналіст подав майже рік тому, але приступити до розгляду справи по суті досі неможливо, оскільки для цього треба дослідити матеріали кримінальної справи, яка зникла ще в лютому 2003 року і місце перебування якої суд не може встановити. Окрім того, донецькі податківці, які затримували журналіста півтора роки тому в редакції газети “Салон”, не з’являться до суду.

З цієї ж самої причини вже рік в іншому суді - Ворошивлоському районному м. Донецька - неможливо винести рішення про виплату В.Бойку компенсації за те, що його незаконно утримували у в’язниці. На судове засідання 4 березня 2004 року в черговий раз не з’явилися ані представник прокуратури Донецької області, ані представник податкової інспекції. Судячи з усього, вони й не мають наміру це робити, оскільки юрист ДПА в Донецькій області заявив клопотання не виплачувати журналістові ніякої компенсації, мотивуючи це тим, що з точки зору Голови ДПА в Донецькій області Олександра Васильєва (брата Генерального прокурора України) податкові міліціонери зробили правильно, кинувши журналіста за ґрати в червні 2002 року. Що ж стосується тієї обставини, що рішенням суду затримання було визнано незаконним, представник ДПА заявив: “Ніякі судові рішення для нас не мають значення”, що й занесено до протоколу.

Але в Київському райсуді суддя І.Масло заявила, що більше не буде терпіти такої наруги. З її слів, якщо наступне судове засідання податківці знову проігнорують, не виключено, що на порядок денний може бути поставлено питання про адміністративний арешт головного податківця м. Донецька на 10 діб за неповагу до суду відповідно до статті 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Поділитися