пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.04.2004
03
джерело:
(“Сіверщина”, м. Чернігів, № 12 (545), 19 березня 2004 р.)

Свобода слова i українськi реалiї

   

У минулi п’ятницю i суботу в Чернiговi вiдбувся семiнар "Свобода слова i розширення мережi демократичної преси". Його органiзували редакцiя газети "Сiверщина" i обласнi органiзацiї Української народної партiї та товариства "Просвiта" за участю прес-служби УНП. У роботi семiнару взяли участь понад 20 позаштатних кореспондентiв нашої газети, активiстiв УНП i "Просвiти" з нашої областi, журналiсти з Києва та Рiвного.

Як сказав один iз доповiдачiв на семiнарi, заступник голови Нацiональної ради України з питань телебачення i радiомовлення Вiталiй Шевченко, питання свободи слова зараз перемiстилося в центр усього полiтичного життя. I свiт, коли говорить про Україну, мовить уже не стiльки про олiгархiв, про нашу економiку, як про свободу слова, утиски незалежних ЗМI, вбивство Ґонґадзе. Є величезнi проблеми з доступом опозицiї, взагалi народу, до так званих державних, а точнiше — провладних ЗМI; по сутi, на мiсцi стоїть справа з роздержавленням ЗМI, скорiше, продовжується їх одержавлення, пiдкреслив В.Шевченко. У цих умовах демократичним силам слiд усiляко розвивати нову українську незалежну пресу. Про це i йшлося на семiнарi.

Цiкавими були виступи голови аналiтичної ради УНП Олександра Мосiюка, шеф-редактора столичної газети "Народне слово" Михайла Батога. Змiстовний тренiнг провела керiвник прес-служби УНП Iрина Лукомська. I головне — відбулися кориснi дискусiї, обмiн iнформацiєю. Зокрема, однiєю з тем була така: "Iнформацiйний простiр Чернiгiвщини". Так от його дослiдження засвiдчило, що вiн, цей простiр, цебто ситуацiя зi ЗМI, далекi вiд норм демократiї, втiм, як i загалом по Українi. Вiдбувається манiпуляцiя громадською думкою, а часто й безсоромна дезiнформацiя громадян з боку провладних ЗМI всiх рiвнiв. Часто це така нахабна дезiнформацiя, що зостається лише надiятися, що здоровий глузд людей вбереже їх вiд обману (Наш кор. Михайло Батіг).

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль