пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.05.2004
Політика і права людини

Влада Києва звинувачує СДПУ(о) у мукачівських подіях

   

Київська міська рада ухвалила заяву стосовно подій у Мукачевому, в якій СДПУ(о) названо силою, що сприяла безчинствам під час виборів міського голови.

«Масштаби порушень (на виборах у Мукачевому) не знають аналогів у новітній історії України і вимагають негайної реакції з боку влади та суспільства», – йдеться в заяві міськради, яка була схвалена у четвер. «Небаченим порушенням закону (під час виборів) відкрито потурала, а часто й ініціювала їх офіційно зареєстрована в Україні політична партія – СДПУ(о)», –- сказано в заяві, поширеній прес-службою «Нашої України». «Представники цієї партії, очолюючи адміністрацію президента, Закарпатську облдержадміністрацію, Мукачівську територіальну виборчу комісію, а згідно з указом президента – і територіальну громаду міста, сприяли беззаконню та фальсифікаціям на користь підтримуваного ними кандидата», – йдеться у документі. Київська міська рада назвала події у Мукачевому «викликом усьому суспільству».

Столична міськрада звернулася до органів влади з вимогою «відновлення порушеного права мешканців Мукачевого вільно обирати міського голову», притягнення винних у злочинах до кримінальної відповідальності, «незалежно від їхніх зв’язків та посад».

Також міськрада вимагає «відставки посадових осіб, які своїми діями та бездіяльністю сприяли розгулу злочинності в Мукачевому». «Якщо ці кроки буде зроблено, українська держава засвідчить здатність гарантувати права й свободи своїх громадян, якщо ні – безкарність остаточно розв’яже руки злочинцям та їх покровителям», – наголошується у заяві Київської міської ради.

Як відомо, Київську міську раду очолює Олександр Омельченко, опонент СДПУ(о) протягом багатьох років.

www.ПРАВДА.com.ua, 29.04.2004

Коментар «ПЛ»: З приводу мукачівських подій виникає питання, відповідь на яке ми так і не змогли отримати від жодного з нашоукраїнців, до яких з ним зверталися. Якщо ви кажете, що ваш кандидат переміг з відривом більше 5 тисяч голосів і маєте копії протоколів з кожної дільниці, то чому ваші спостерігачі не звернулися з позовом до суду, що результати підрахунку голосів на їхніх дільницях сфальсифіковані? На нашу думку, такі позови мукачівців змінили б ситуацію А вони мають наміри скаржитися до Європейського суду з прав людини, який тут зовсім ні до чого!

Ми підтримуємо політично-правову оцінку останніх мукачівських виборів, яку дала Київрада, але заяви нічого не змінять  без адекватних правових дій учасників цих подій.

Євген Захаров


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль