пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200411
12.05.2004

Влада Києва звинувачує СДПУ(о) у мукачівських подіях

   

Київська міська рада ухвалила заяву стосовно подій у Мукачевому, в якій СДПУ(о) названо силою, що сприяла безчинствам під час виборів міського голови.

«Масштаби порушень (на виборах у Мукачевому) не знають аналогів у новітній історії України і вимагають негайної реакції з боку влади та суспільства», – йдеться в заяві міськради, яка була схвалена у четвер. «Небаченим порушенням закону (під час виборів) відкрито потурала, а часто й ініціювала їх офіційно зареєстрована в Україні політична партія – СДПУ(о)», –- сказано в заяві, поширеній прес-службою «Нашої України». «Представники цієї партії, очолюючи адміністрацію президента, Закарпатську облдержадміністрацію, Мукачівську територіальну виборчу комісію, а згідно з указом президента – і територіальну громаду міста, сприяли беззаконню та фальсифікаціям на користь підтримуваного ними кандидата», – йдеться у документі. Київська міська рада назвала події у Мукачевому «викликом усьому суспільству».

Столична міськрада звернулася до органів влади з вимогою «відновлення порушеного права мешканців Мукачевого вільно обирати міського голову», притягнення винних у злочинах до кримінальної відповідальності, «незалежно від їхніх зв’язків та посад».

Також міськрада вимагає «відставки посадових осіб, які своїми діями та бездіяльністю сприяли розгулу злочинності в Мукачевому». «Якщо ці кроки буде зроблено, українська держава засвідчить здатність гарантувати права й свободи своїх громадян, якщо ні – безкарність остаточно розв’яже руки злочинцям та їх покровителям», – наголошується у заяві Київської міської ради.

Як відомо, Київську міську раду очолює Олександр Омельченко, опонент СДПУ(о) протягом багатьох років.

www.ПРАВДА.com.ua, 29.04.2004

Коментар «ПЛ»: З приводу мукачівських подій виникає питання, відповідь на яке ми так і не змогли отримати від жодного з нашоукраїнців, до яких з ним зверталися. Якщо ви кажете, що ваш кандидат переміг з відривом більше 5 тисяч голосів і маєте копії протоколів з кожної дільниці, то чому ваші спостерігачі не звернулися з позовом до суду, що результати підрахунку голосів на їхніх дільницях сфальсифіковані? На нашу думку, такі позови мукачівців змінили б ситуацію А вони мають наміри скаржитися до Європейського суду з прав людини, який тут зовсім ні до чого!

Ми підтримуємо політично-правову оцінку останніх мукачівських виборів, яку дала Київрада, але заяви нічого не змінять  без адекватних правових дій учасників цих подій.

Євген Захаров

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль