пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.05.2004 | Олексій Свєтіков, м. Сєверодонецьк
Свобода вираження поглядів

Стаття може коштувати редакції газети «Любимый город» 2100 гривень

   

Суддя сєверодонецького місцевого суду О.Горба­тенко підтримав ствердження позивача – Сєверодонецької багатопрофільної лікарні – що смерть громадянки Ч. настала ще до того, як на станцію швидкої допомоги зателефонували з цього приводу вперше. І тому, мовляв, газета надрукувала неправдиві відомості, які має спростувати, сплатити позивачеві 2 тисячі моральної шкоди і 100 гривен судових витрат.

Редакція має намір оскаржити судове рішення в апеляційному порядку.

Стаття, яка стала підставою для судового оскарження, містила інформацію про події минулого літа, які дійсно мали місце. І це було доведено у суді. У 45-річної сєверодончанки Ч., що перебувала на території садового товариства, розташованого в кількох кілометрах за межами міста, стався серцевий напад, і вона втратила свідомість. Сусіди зателефонували на станцію швидкої допомоги, але … там відмовилися виїжджати. Послалися на наказ, що забороняє машинам швидкої допомоги їздити за територію міста. І порадили звернутися до станції швидкої допомоги селища Новоайдар, розташованого за 50 км від садівництва, яке належить майже виключно сєверодончанам. І знаходиться біля самого міста.

Дика історія, висвітлена газетою, призвела не до змін в організації надання медичної допомоги громадянам, і не до покарання винних. Бо сьогодні винною стала газета.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль