пошук  
версія для друку
22.05.2004
джерело:
“Схід-Захід”, м. Харків, №10, 25 березня 2004 р.

“Неправомірні дії працівників міліції дискредитують усю виконавчу владу”. Про це сказано у зверненні народного депутата України Сергія Олексіюка до Генерального прокурора Г. Васильєва

   

А причиною такої різкої заяви стала скарга мешканця села П’ятигірськ Балаклійського району Харківської області Василя Вишнякова та його сина Володимира. Причому Володимир був у такому стані, що не міг говорити, а його батько повідомив, що 9 березня близько 20-ї години його сина жорстоко побили троє співробітників Балаклійського райвідділу міліції, після чого Володимира в наручниках доставили у районне відділення міліції, де на нього був сфабрикований адмінпротокол, і наступного дня за цим протоколом суддя місцевого суду Носов виніс рішення про адмінарешт затриманого на три доби.

“Мене на судове засідання не допустили, а суддя навіть не поцікавився, чому у молодого хлопця розбите все обличчя, розірване вухо, і він ледь тримається на ногах”, — сказав Василь Вишняков. Він також розповів, що у райвідділі міліції, куди він прибув разом з дружиною, щоб з’ясувати причини затримання свого сина, йому не дали написати скаргу на неправомірні дії працівників міліції, які, за його словами, були у нетверезому стані.

“На жаль, це не перший випадок, коли до мене звертаються мешканці Харківщини зі скаргами на неправомірні дії працівників міліції”, — говорить Сергій Олексіюк, — але останній випадок мене просто вразив, адже двоє з тих міліціонерів, що били Володимира, були його ровесниками, більше того — однокласниками, і це їх не зупинило”.

С. Олексіюк також сказав, що вимагатиме від Генпрокурора дати правову оцінку діям міліціонерів, які, на його думку, перевищили свої службові повноваження.

До речі, після того як Володимир Вишняков відсидів три доби і звернувся за допомогою до Балаклійської райлікарні, його тут відмовилися госпіталізувати, незважаючи на те, що у потерпілого зафіксували струс мозку. І лише завдяки втручанню помічника-консультанта народного депутата Василя Третецького Володимира госпіталізували у Харківську обласну клінічну лікарню. Відповідне звернення з цього приводу Сергій Олексіюк також направив Міністру охорони здоров’я України та особисто передав прокурору Харківської області Василю Синчуку. Під час зустрічі з народним депутатом прокурор запевнив, що до Балаклеї виїде бригада обласної прокуратури, і за фактом протиправних дій працівників міліції буде проведено ретельну перевірку. Які результати цієї перевірки, поки що невідомо. А тим часом В. Вишнякова і його батьків, які домагаються покарання хуліганів у погонах, почали “опрацьовувати” працівники міліції. Гінці від них навіть побували в обласній клінічній лікарні, де пропонували потерпілому гроші в обмін на мовчання. Оборудка не відбулася.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль