пошук  
версія для друку
22.05.2004

П’ятдесят восьма виправно-трудово колонія - найбільша у колишньому СРСР

   

Михайло Жила:

Невтішна статистика свідчить, що майже третина всього населення слов’янських країн побувала у виправно-трудових колоніях. Можливо, це пов’язано з низьким рівнем життя, можливо, з нашою вкоренілою войовничістю, але мова піде не про це.

З Ларисою Висоцькою, президентом асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу "Вікторія", Олександром Чернецьким, президентом асоціації "Доля" (адаптація раніше засуджених) та етнографічним ансамблем ми побували в Кліментовичах, у виправно-трудовій колонії.

Колонія в Кліментовичах, поблизу Шепетівки, була заснована у 1964 році. Мало кому відомо, що при Радянському Союзі вона була найбільшою за територією (по периметру понад п’ять кілометрів).

Атрибутом кожної колонії є високий паркан, вкритий колючим дротом. Климентовичі не виняток.

Пройшовши всі необхідні "процедури", потрапили всередину. Нам вдалося поспілкуватися з заступником начальника колонії з соціально-психологічної роботі майором внутрішньої служби Сергієм Козарецьким.

Нині в колонії перебуває близько двох тисяч ув’язнених. Сама назва "виправно-трудова колонія" говорить про те, що засуджена людина має змінитися, працюючи і приносячи користь державі. Однак не кожна колонія має своє виробництво. Звідси виникають найрізноманітніші проблеми (недостатність медичного обслуговування, погане харчування тощо). В виправно-трудовій колоній № 58 виробництво налагоджене. Тут випускають залізобетонні вироби, бруківку. Також на її території є кар’єр, тому ведуться найрізноманітніші роботи, пов’язані з обробкою каменю. Щомісяця з нарахованої заробітної платні людям, котрі працюють на виробництві, йдуть відрахування на їх утримання (харчування, комунально-побутові послуги).

На жаль, нам не вдалося побувати в їдальні колонії, і на власні очі побачити, чим годують ув’язнених. Натомість нам запропонували обід в офіцерській їдальні. Меню виявилося доволі різноманітним. На перше - борщ та суп, на друге - картопля та рис з котлетою, салат, а запивали все це узваром або кип’яченим молоком (кому що до вподоби). До того ж, все виявилося смачним. Та відверто кажучи, навряд чи ув’язнених годують хоча б приблизно так.

(“Є!”, м. Хмельницький, 30 січня 2004 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль