пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.05.2004
05
джерело:
(“Український південь”, м. Миколаїв, №11. 2004 р.)

За опитуванням 107 молодих людей віком 17-19 років, у тому числі 19 хлопців, проведеним Миколаївською обласною організацією Всеукраїнського комітету оборони прав людини, визнання щодо порушення прав людини співробітниками міліції становить 85 %

   

З них 51 % чули про це від інших, 25 % бачили своїми очима, 9 % стали об’єктами неправомірних дій нашої міліції. На жаль, незначний відсоток (6 %) не зрозуміли запитання. І тільки 8 % ніколи не чули і самі не мали такого досвіду. Ось найпоширеніші факти: "Одного разу, прогулюючись вулицею Радянською, до нас підійшли співробітники міліції й, нічого не пояснюючи, зробили обшук. Забрали у кожного по 10-15 грн., коли ми запитали прізвища та звання міліціонерів, вони це сприйняли як образу і ще й побили нас..."

Таких зізнань про неправомірні дії співробітників міліції ви можете почути безліч. Але всі вони зводяться до одного - наша міліція вже давно нас не оберігає, а скоріше грабує.

Ні, звісно не всі співробітники, це лише маленький відсоток, отримавши толику влади, піклуються про свої кишені, знущаються і принижують людину-громадянина, доводячи, що закони - на папері, а в житті закон - це міліція.

Але, якщо не всі, то де ж ті, чесні, шляхетні? Чи їм не соромно стояти в одному ряду з "антизахисниками"?

І що ж робити громадянам, які давно перестали шукати правду в відділках міліції?

Чи не бояться самі "співробітники", що під кулаками їх же друзів опиняться їх діти?

То де ж правду шукати? (Марченко С.І., голова МООВКО прав людини, Наталія Харлан, Анастасія Крячко, студенти 3-го курсу МФ КНУКІМ)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль