пошук  
версія для друку
26.05.2004
джерело:
(«Львівська газета», 26 квітня 2004 р.)

Володимир Гураль, прокурор м. Львова, під час засідання в прес-клубі ринкових реформ заявив, що в 2003 році і першому кварталі цього року фактів застосування тортур не зареєстровано

   

– Якщо і зверталися з приводу побиття, застосування незаконного ведення і незнання слідства, то це не підтвердилося, – заявив він. – Фактів застосування тортур, коли підвішують “слоника” та використовують інші незаконні методи, не було. Сьогодні в суді є кримінальна справа проти працівників державної служби охорони, які заради пограбування побили людину. Це сталося в січні цього року. У Галицький райвідділ громадянин звернувся з заявою, що його побили та пограбували особи у формі працівників міліції. Цих осіб не встановлено.

Пан Гураль також зауважив, що випадки застосування тортур були, особливо в 90-х роках. Стосовно них порушили кримінальні справи. Найтяжче покарання, передбачене чинним законодавством за застосування тортур, – від семи до десяти років позбавлення волі.

Натомість за даними моніторингу, проведеного на замовлення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, найбільш поширеним видом катування в українській міліції є тривале побиття. Також трапляються випадки катувань, коли позбавляють можливості дихати, підвішують за руки чи ноги, застосовують електричний струм. Упродовж 2000-2001 років у Львівській області порушили 15 кримінальних справ стосовно факту насильства і приниження гідності людини під час затримання та проведення досудового слідства.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль