пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.05.2004
04

Фонд “Демократичні ініціативи” та Центр “СОЦІС” у квітні провели традиційне опитування, яке стосувалося визначення ставлення населення до політиків і соціальних інститутів

   

Ярема Городчук:

Дослідження “Громадська думка населення України – квітень 2004 року” дало вельми цікаві результати на предмет довіри українців до ЗМІ. Таким чином, близькі до СДПУ(о) загальноукраїнські телеканали УТ-1, “1+1” та “Інтер” очолили список недовіри до засобів інформації.

На запитання: “Які з українських телеканалів, на вашу думку, дають найбільш упереджену, однобічну інформацію із суспільно-політичних питань?” 26,9% респондентів указали на характерність такого недоліку у всіх телевізійних ЗМІ. Решта відповідей опитаних поділилася так: 26,6%, 13,5%, 11,2% респондентів назвали упередженими “УТ-1”, “1+1” та “Інтер” відповідно. Інші відомі нам канали щодо “упередженості” набрали не більше 2,5% недовіри глядачів. Лише “5 канал” і російські ця категорія глядачів вважає неупередженими. 19,4% опитаних вагалися з відповіддю. Не дивляться телевізор узагалі лише 1,1% опитаних.

Меншість населення України (13%) вважає, що політичній реформі передувала аргументована дискусія, з представленням позиції противників і прихильників. На думку значної частини опитаних, тема реформи постійно з’являлася у ЗМІ, але без аргументів “за” і “проти” (18%) або з висвітленням лише точок зору прихильників реформи (10,5%). Висвітлення у ЗМІ точок зору противників реформи зазначили лише 2% опитаних. Підтверджена дослідженням однобокість викладу є фактично анонсом того, як відбуватиметься передвиборна кампанія в інформаційному просторі України. Надією на об’єктивний вибір у цьому контексті серед різних кандидатів є лише свідомість громадян щодо вже згаданої “упередженості”. Народ прагне знати різні точки зору (63%) – як влади, так і опозиції. Така цікавість є єдиною противагою однобокості подачі інформації.

До речі, ЗМІ в Україні повністю довіряють лише 19,7% й не довіряють 18,2% респондентів. 58,8% опитаних вагаються. Можна припустити, що останні більше довіряють друзям, сусідам або Церкви. Саме Церкві слід очікувати з її 47,3% цілковитої довіри з боку громадян численних спокус із початком передвиборної кампанії. І ця інституція зможе відстояти свій авторитет лише завдяки стійкості проти нечистої сили.

(«Львівська газета», 28 квітня 2004 р.)

***
 
Наш комментарий. Как сказал недавно в беседе с Дмитрием Киселевым на канале ICTV вице-спикер украинского парламента Александр Зинченко, несмотря на мощное давление подконтрольных каналов, зрителя уже обмануть невозможно. Он научился отличать правду от лжи. Как известно, УТ-1, "Интер" и "1+1" принадлежат к СМИ, подконтрольным главе Администрации Президента и лидеру СДПУ(о) Виктору Медведчуку. Неудивительно, что именно к этим телеканалам меньше всего доверия. А вот "5-й канал" действительно зарекомендовал себя каналом честных новостей.
 
("Правда Украины" 2004.04.29)
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль