пошук  
версія для друку
07.06.2004
джерело:
(“Поступ”, м. Львів, 16 квітня 2004 р.)

Конституційні права громадян, які перебувають у слідчих ізоляторах Держдепартаменту з питань виконання покарань, систематично порушують

   

Андрій Безіменний:

Такі висновки зробила Генпрокуратура за результатами прокурорських перевірок пенітенціарних установ, — повідомляє прес-служба відомства Геннадія Васильєва. Нарешті силові структури відкрито визнали те, що давно знає громадськість.

У прес-релізі Генпрокуратури передусім зазначено, що у слідчих ізоляторах порушують вимоги законодавства щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення в’язнів. Такий стан пояснюється переповненням ізоляторів, тому всупереч статті 11 Закону України "Про попереднє ув’язнення", значна частина ув’язнених не забезпечена навіть спальними місцями.

"Фактично, люди змушені відпочивати за чергою", — повідомляє прес-служба. Згідно з перевірками прокуратури, від 400 до 1300 осіб понаднормово утримують в слідчих ізоляторах Автономної Республіки Крим, Дніпропетровської, Луганської, Одеської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей.

Щобільше, як стверджує прокуратура, у слідчих ізоляторах утримують осіб, які засуджені до довічного позбавлення волі і вироки щодо яких набули законної сили. А це суперечить вимогам Кримінально-виконавчого кодексу та Закону України "Про попереднє ув’язнення". Внаслідок таких порушень, нещодавно в одному з київських СІЗО сталась спроба втечі засудженого до довічного позбавлення волі.

Як зазначено у висновках прокуратури, начальники установ пенітенціарної системи та органи влади не вживають потрібних заходів для покращання фінансового становища таких установ та для поліпшення фінансування протиепідемічних заходів. Генпрокуратура ж вважає, що становище у слідчих ізоляторах, неналежне фінансування пенітенціарних установ може призвести до непередбачуваних тяжких наслідків.

Отож, для вирішення проблемної ситуації Генеральна прокуратура України внесла подання про усунення виявлених порушень закону на ім’я керівника Держдепартаменту з питань виконання покарань, а також поінформувала про це Кабінет Міністрів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль