пошук  
версія для друку
15.06.2004

Журналистов продолжают бить

   

Георгий Селецкий

На днях в Черновцах был избит редактор местной оппозиционной газеты «Час» Петр Кобевко. Журналисту позвонили на работу и предложили «обличительный компрометирующий материал о деятельности народного депутата-»нашеукраинца» Олега Тягнибока. Когда Кобевко вышел во двор редакции для встречи с «компроматчиками», его избили. Удары наносил незнакомец, которого «страховали» еще два злоумышленника. После избиения преступники удалились, так и не объяснив, с чем связан их визит.

Согласно предварительному диагнозу, у Кобевко сильный ушиб головы, лицевых тканей лица, переносицы и высокое давление. У журналиста это не первый опыт общения с цензурой по-украински. В 2002 году его избили в арке собственного дома. С его газетой неоднократно пытались бороться в суде — было подано 48 исков, в том числе и бывшим губернатором Буковины.

(«Вечерние вести», 2 июня 2004 г.)

Див. також — “Високий Замок”, м. Львів, №96, 02.06.2004

***

За фактом побиття головного редактора чернівецької газети "Час" Петра Кобевка, який трапився 28 травня 2004 року, журналісти Буковини ухвалили звернення до голови НСЖУ Ігоря Лубченка, голови облдержадміністрації Михайла Романіва, голови облради Олександра Смотра, Чернівецького міського голови Миколи Федорука, прокурора Чернівецької області Олександра Галкіна, начальника УМВС України в Чернівецькій області Богдана Керницького та начальника УСБУ в Чернівецькій області Юрія Кіцула.

Працівники ЗМІ пропонують заслухати звіт керівників силових структур області про хід розслідування справ, пов’язаних із нападами на журналістів. У разі незадоволення своїх вимог журналісти області обіцяють вдатися до бойкоту правоохоронних органів Буковини і взагалі не висвітлювати їх діяльність. Чернівецькі журналісти вимагають від депутатів обласної ради створити тимчасову слідчу комісію, яка б розглянула усі подібні випадки і ухвалила відповідне рішення.

(“Доба”, м. Чернівці, № 22, 4 червня 2004 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль