пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200416
01.07.2004 | Сергій Федоринчик, керівник інфоцентру УЕА «Зелений світ»

Кінець спору між громадською організацією та державною установою

   

Свого часу Товариство охорони природи на внески своїх членів у низці міст України збудувало Будинки природи. І це майно муляє очі як комерційним структурам, так і державним установам.

В Сумах на площі, що належала ТОП, попросилось обласне держуправління охорони навколишнього середовища – як у казці лисичка «я тільки одну лапку покладу». Товариство не відмовило, але надалі держуправління все менше рахувалось з господарями, перестало платити орендну плату і зрештою, в кращих більшовицьких традиціях, вирішило «розкуркулити» УТОП на свою користь.

Відомо, що в Україні суди ще не зовсім незалежні. Здавалось, що організовані та скоординовані дії влади призведуть до однозначного кінця. В деяких містах подібні заходи державним установам вдавались (і не лише стосовно Товариства охорони природи), в деяких лише починаються. Але в Сумах Товариство уперлось, і ... вистояло.

Сумське обласне держуправління Міністерства охорони навколишнього середовища буде належно покарано за свої ганебні зазіхання – виселено зовсім. Частину вивільненої площі Товариство збирається надати у використання іншим громадським організаціям.

Отже, цей прецедент свідчить – закінчення спору між громадською організацією та державною установою може бути і не лише такою, як хочеться можновладцям. І чим незалежнішими ставатимуть суди, тим частіше будуть такі «несподівані» для виконавчої гілки влади рішення.

Додаткова інформація:

е-mail: [email protected], (0542) 27-01-64,

Олег Олександрович Тітаренко, Голова Президії Сумської облорганізації УТОП.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль