пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.07.2004 | Іван Ілляш
06
джерело:
("Голос України", 8 червня 2004 р.)

Зареєстровано багато, але виходять не всі

   

Стільки засобів масової інформації на невеликому п’ятачку величезного виставкового центру Україна ще не бачила. Уявіть круту газетну розкладку, а тепер розмістіть поряд з нею по периметру ще майже сотню. Це і є Перша міжнародна виставка ЗМІ "Інтерпреса-і2004", що проходила 4-6 червня в Києві. Відкрив її і виступив на наступній конференції "Влада і журналістика в демократичному суспільстві" голова Держкомтелерадіо Іван Чиж.

Він, зокрема, зазначив, що в країні зареєстровано 20507 ЗМІ, серед яких понад 450 - політичні видання. Зрозуміло, не всі газети виходять у світ (треба гадати, не з політичних мотивів), але факт реєстрації стількох засобів масової інформації свідчить сам за себе. І начебто на користь влади. Тим часом, за твердженням одного з ректорів вузу, більшість студентів факультету журналістики на запитання: "Як ви ставитеся до влади?" – відповіли категорично: "Негативно" (87,5%).

- Але ж цим людям у майбутньому формувати громадську думку, - нарікав учений.

Часті відрядження сприяють вивченню регіональної преси. Тому було, м’яко кажучи, дивно чути від деяких представників областей, що на їхніх стендах не помістилися окремі видання. Скажімо, Миколаївщина зайняла солідну, досить простору площу під експозицією, але в ній не було представлено газету "Український південь". На розкладці Дніпропетровщини не знайшлося місця газеті "Кривий Ріг вечірній". Вони з тих, опозиційних...

...Навіть побіжне спостереження за відвідувачами виставки приводило до втішного висновку: вони не шукають пустих розважальних видань. Шукають ті, що дають поживу для міркувань. Серед них, звичайно, наша газета, біля стенду якої раз по раз зупинялися люди.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль