пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.07.2004 | Анатолій Площинський
06
джерело: www.ria.ua

Застаріла поліграфія вимиває з бюджетів Хмельницької області по 300 тисяч гривень на рік

   

Працівники видавництв, поліграфічних підприємстві формують громадську думку, культуру суспільства і кожної людини. У якому ж стані друкарні, де вони працюють?

Із двадцяти комунальних друкарень на Хмельниччині самодостатні лише Кам`янець-Подільська та Шепетівська. Закрилась Летичівська друкарня, на ладан дишуть її посестри в Білогір`ї, Теофіполі, Новій Ушиці. Агонізує видавництво "Поділля", на якому ще років десять тому працювало понад 250 чоловік. Нині тут не більше сімдесяти працівників, котрим заборговано 130 тисяч гривень зарплатні. Не кращий стан і у Хмельницькій міській друкарні, котра два роки тому друкувала більше десяти газет. Число працюючих тут скоротилося удвічі, зарплату заборговано за півроку, а про друкування газет уже й забули.

У приватних же поліграфічних підприємств справи кращі. Найуспішніше працюють "Поліграфіст", "АВІС", "Евріка", "Окта" у Хмельницькому, "Абетка" і "Абетка-Нова", "Художньо-виробничі майстерні" у Кам`янці-Подільському.

До речі, Хмельниччина - єдина область, що не має сучасної великоформатної друкарської машини для повноколірного друку газет. Тому більшість редакцій замовляє тиражі у Львові, Вінниці, Чернівцях. Через це бюджети нашої області щороку недоотримують понад 300 тисяч гривень.

Тим часом важко назвати успішним бізнесом видання газет: із 275 зареєстрованих на Хмельниччині газет виходить лише 75. 25 із них засновані органами влади. Із комунальних газет самоокупні тільки "Подільські вісті" та "Край Кам`янецький". Низький попит на місцеві газети спричинений недостатньою кваліфікацією журналістських кадрів, заангажованістю стосовно органів влади. В багатьох міських і районних газетах мало аналітичних і критичних статей. Не приваблюють читачів і застарілі методи верстки.

Справи кращі знову ж у недержавних та некомунальних газет. Незалежні "Всім", "Є!", "Подільський кур`єр" у Хмельницькому "Пульс" у Славуті "День за днем" у Шепетіці та "Подолянин" і "Фортеця" у Кам`янці-Подільському виживають завдяки публікації різнобічнішої інформації, більшим тиражам та активній рекламній діяльності.

Обласна рада затвердила "Програму розвитку інформаційної сфери Хмельницької області на період до 2008 року". У ній передбачено придбання сучасного поліграфічного обладнання, створення комунального підприємства з видавничо-газетним комплексом, централізовану закупівлю газетного паперу для комунальних видань. Та досі жодного пункту програми не виконано. Ходять чутки, що передбачені на розвиток інформаційної сфери у цьому році 1673 тисячі гривень з обласного бюджету та 83 тисячі з районних бюджетів підуть на виборчу кампанію.
("РІА", Вінниця, , 23.06.04)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль