пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200417
10.07.2004 | Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Міжнародна Гельсінська Федерація випустила звіт про права людини в Європі у 2003 році

   

У центрі уваги міжнародної організації стали свобода вираження поглядів, свобода асоціацій та мирних зібрань, незалежність судової системи та право на справедливий суд, катування та нелюдське поводження та інші права та свободи в Україні та інших країнах Європи. Звіт щодо України ґрунтується на інформації, що була надана українським комітетом “Гельсінкі-90”.

Відповідно до звіту МГФ, що був оприлюднений вчора у Страсбурзі (Франція), багато членів ради Європи серйозно порушують права людини та основні свободи.

Права людини порушуються в Російській федерації (війна в Чечні), що є найгіршим регіоном серед країн-членів Ради Європи, і де відбуваються найбрутальніші порушення європейських стандартів і переважної більшості міжнародних угод ООН з прав людини. “Зникнення та вбивства без судового розгляду справ в Чечні – це відбувається майже щодня”.

Звіт МГФ має обсяг 494 сторінки і містить інформацію про 38 країн. Матеріали щодо України займають 11 сторінок. Знайти його можна тут:

http://www.ihf-hr.org/documents/doc_summary.php?sec_id=3&d_id=3860

Звіт містить багато інформації про нехтування країнами міжнародних стандартів з прав людини, наприклад, у країнах-членах Ради Європи:

 – права людини були порушені в Бельгії, Франції, Румунії, Швеції, Німеччині та Великобританії під час кампанії по боротьбі з тероризмом;

 – обмежується практика надання статусу біженця в багатьох країнах;

 – расизм, нетолерантність, ксенофобія, антисемітизм та ісламофобія зростають;

 – публічні ресурси були неправильно використані під час виборів у Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові та Росії;

 – Свобода слова та ЗМІ були порушені у Молдові, Хорватії, Румунії, Україні, Росії та Болгарії: 2003 рік став найгіршим роком з часу отримання цими країнами незалежності;

 – право на свободу асоціацій було порушено в Туреччині та Україні;

 – судова система була під прямим та опосередкованим контролем виконавчої влади в Македонії, Молдові, Сербії та Чорногорії, Румунії та Україні;

 – катування були систематичними в Туреччині, Молдові та Україні, а також використовувалися в Росії;

 – свобода релігій була порушена в Бельгії, Франції, Грузії, Греції та Україні.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль