пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.07.2004
Впровадження норм європейського права
джерело: www.liga.net

Новий прецедент Європейського суду з прав людини: прийняте рішення проти Польщі

   

Відповідно до прийнятого 22 червня рішення Європейського суду з прав людини польський уряд повинен буде компенсувати громадянам Польщі вартість майна, втраченого після Другої Світової Війни в результаті переміщення східного кордону Польщі на захід.

Позов до суду у цій справі подав громадянин Польщі Ержи Броневски (1944 р.н.). Він звернувся до суду з вимогою компенсувати вартість втраченого майна його бабусі – що знаходиться зараз на території Львова – будинку і земельної ділянки, оцінених в 85000 євро.

Рішення суду є дуже суперечливим, оскільки, по-перше, за урядовими оцінками, цей прецедент дасть можливість близько 80 тисячам громадян Польщі виставити уряду подібні вимоги. По-друге, після Другої Світової війни не тільки поляків, але і німців виселяли з їхніх будинків.

Торік польський сейм прийняв закон про компенсацію, відповідно до якого при наявності відповідних доказів можна буде одержати 15% вартості втраченого майна, але не більш 11000 євро. Про це на підставі аналізу європейських електронних ЗМІ повідомили в http://www.eclc.gov.ua/eclc_home_ukr.htm
24.06.2004

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль