пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200419
27.07.2004 | Олексій Свєтіков, м.Северодоцьк

Важко суду працювати за законом

   

Згідно закону, скарги на порушення закону “Про вибори Президента України” розглядаються у п’ятиденний строк. Для Ленінського місцевого суду міста Луганська такий термін виявився занадто малим.

Скарга виборця Сергія Д’якова на порушення виборчого законодавства була отримана у цьому районному суді 13 липня – згідно з відміткою на повідомленні про вручення рекомендованого листа зі скаргою. Тобто скарга мала розглядатися не пізніше 18 липня. Проте сьогодні суддя Олена Островська, якій була передана скарга, пояснила скаржникові, що лише в понеділок, 19 липня, вона зможе взагалі що-небудь сказати про подальшу долю його скарги. Посилання Сергія Д’якова на порушення таким чином судом закону про вибори ніяк не вплинули на суддю. Зрозуміти суддю можна: заявник оскаржує дії голови облдержадміністрації, голови облради та Луганської ОДА в цілому, які він вважає такими, що суперечать принципу рівного виборчого права та порушують встановлені законом обмеження щодо участі в агітації.

Нічого не дало для забезпечення виконанням судом закону й звернення скаржника до заступника голови Луганського апеляційного суду. Правда, той переговорив з керівництвом районного суду, і там, за словами Садика Тагієва, йому лише пообіцяли, що визначать суддю, який буде займатися виборчими спорами.

Виборцю у даному спорі надає підтримку юрист Ніна Мєтьолкіна, що працює за програмою “Правова допомога виборцям”.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль