пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200420
07.08.2004

Розширення Європи

   

• Для вступу в Союз, країни-кандидати повинні виконати “Копенгагенські критерії”, згідно яких майбутній член Євросоюзу повинен:

– бути стабільною демократичною країною, що поважає права людей, бути правовою державою, захищати права меншостей

– мати діючу ринкову економіку

– приймати загальні правила, стандарт і політичні рішення, що складають основу законодавства ЄС.

– привести адміністративну систему у відповідність до вимог законодавства Європейської Спільноти, таким чином, щоб положення законодавства могли б бути ефективно включені до національного законодавства.

• У грудні 2002, Європейська Рада в Копенгагені дала згоду на прийняття 10 нових країн-членів: Польщі, Угорщини, Республіки Чехія, Словенії, Словаки, Естонії, Латвії, Литви, Мальти та Кіпру (На самміті в Копенгагені також було визначено завдання щодо вступу Румунії і Болгарії в 2007 році і було підтверджено намір ЄС розпочати переговори про вступ із Туреччиною, можливо в 2005, якщо Комісію це включить до звіту, що має бути видано в 2004 році).

• У квітні 2003, після згоди Європейського Парламенту, 25 урядів підписали Угоди про вступ в Афінах.

• Національні парламенти 25 країн наразі повинні ратифікувати Угоди про вступ. Парламент кожної із країн-кандидатів ратифікує Угоду, якщо результати референдуму щодо вступу в ЄС будуть позитивними. Нещодавно проголосували чотири країни – Мальта, Словенія, Угорщина і Литва. В кожному із випадків перемогла відповідь – “Так”. Якщо результат буде позитивним в усіх країнах-кандидатах, з 1-го травня 2004 року Європейський Союз нараховуватиме 25 країн-членів.

• Загалом населення Нової Європи буде 455 мільйонів чоловік.

• Розширення ЄС підвищить політичну стабільність по всій Європі, і дозволить ЄС більш ефективно вирішувати міжнародні проблеми.

• Країни-кандидати отримають від 70 до 80 мільярдів євро протягом 2000-2006 років від Європейського Союзу, наприклад, це становить від 10 до 12% бюджету ЄС на цей період.

• Дві третини (наразі 67%!) громадян країн-членів вірять в те, що їх країни отримають значні переваги від членства в ЄС.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль