пошук  
версія для друку
31.08.2004 | Галина Миць
джерело:
(“Високий Замок”, м. Львів, №138, 03.08.2004 р.)

Тортури за політику? В ніч на 1 серпня наметове містечко студентів у Сумах штурмував підрозділ “Беркута”. Студентів ув’язнили і морять голодом

   

Учора вранці народний депутат Юрій Луценко разом із представниками омбудсмена прибув у Суми на допомогу студентам, яких було ув’язнено в ніч з суботи на неділю під час штурму беркутівцями наметового містечка, спорудженого на знак протесту проти приєднання Сумського держуніверситету до Сумського педуніверситету і Сумського аграрного університету під керівництвом ректора-депутата СДПУ (о) Сергія Царенка.

За словами народного депутата, затримано 10 учасників акції протесту, яких звинувачують в адміністративних порушеннях, таких як непокора міліції та хуліганство (нецензурні висловлювання на адресу міліціонерів). Ще двох тримають в Краснокутському управлінні МВС – їх затримали в готелі, і у них начебто знайшли наркотики. За словами народного депутата, він відвідав відділення міліції, де утримують учасників акції. Кількох студентів тримають у кімнаті без доступу повітря і без їжі. На запитання, чому ув’язнених морять голодом, була відповідь, що годувати їх не передбачено. У затриманих конфіскували речі, мобільні телефони, прикраси, але актів про вилучення не було складено. Загалом, сказав Луценко, не зрозуміло, на якій підставі затримали студентів: “Коли їх витягували з наметів, то говорили, що затримають до з’ясування особи. Але коли студенти показували паспорти, їм казали, що в міліції усе з’ясують”.

Після затримання студентів у наметовому містечку провели обшук, під час якого “знайшли” муляж гранати, складний ніж і наркотичну речовину. Яку саме, за словами депутата, наразі не встановили. Юрій Луценко повідомив, що прокурор Сумської області відмовився зустрічатися з ним і представниками омбудсмена. Представник сумської міліції, який розпорядився застосувати силу беркутівців під час розгону студентського наметового містечка, подав у відставку.

А тим часом

Після засідання Зарічного суду Сум, де розглядали справи затриманих студентів за ст. 185 Адміністративного Кодексу України, відпустили двох студентів. Суд дав кожному з них по одній добі арешту за «хуліганство» – лайку на адресу міліції. При цьому добу арешту затримані вже відсиділи, тому їх було випущено із зали суду. У Львові ж учора відбулася акція протесту проти розгрому студентського наметового містечка в Сумах, яку провели представники громадянської кампанії „Пора!”. У мітингу перед приміщенням УМВСУ у Львові взяли участь близько 20 осіб.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль