пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200425
02.10.2004 | Секретаріат ради правозахисних організацій
джерело: www.ihf-hr.org.

В Європі зростає антимусульманська ворожість

   

Ситі та мирні Бельгія, Данія, Франція, Німеччина, Італія та Великобританія стали героями звіту, де на 37 сторінках Гельсінська федерація намагається привернути увагу до антимусульманської ворожості. В звіті обговорюються такі моменти як поширені негативні погляди щодо мусульман, не виважені та стереотипні повідомлення ЗМІ, дискримінація проти мусульман, агресивна політична риторика та інші міри спрямовані проти мусульман.

“З 11-го вересня проблеми нетолерантності та дискримінації проти мусульман стали надзвичайно гострими в деяких країнах ЄС. З початку боротьби з тероризмом та концентрації уваги на ісламському екстремізмі, мусульманські громади зазнають зростаючого тиску в цих країнах та повсюди” – зазначив Аарон Родс, виконавчий директор Міжнародної Гельсінської федерації.

В більшості країн, згаданих у звіті, погляди неповаги до мусульман посилилися після 11 вересня. Зросла кількість нападів на мусульман – від очорнення та образ на вулиці до вандалізму та серйозного фізичного насильства. Крім цього, в Великобританії та Німеччині мусульмани обшуковувалися та піддавалися арештам поліцією, при цьому порушувалися права мусульман не пов’язаних з тероризмом.

В Італії та Данії посадовці високого рангу відкрито зображали мусульман як загрозу. В цих випадках, помірковані та мирні мусульмани піддавалися переслідуванням з причин поглядів та дій екстремістської меншості, яка пропагує насилля та нетерпимість.

Зі звітом можна ознайомитися на сайті Федерації

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль