пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200425
02.10.2004

Заява Севастопольської правозахисної групи

   

Під час презентації Севастопольського міського громадського штабу кандидата в Президенти В.Януковича було заявлено “про діяльність координаторів районів, партій, релігійних конфесій, зв’язкам зі ЗМІ і т.п.”.

Те, що міський громадський штаб В.Януковича заслуховує звіти про погоджену діяльність “координаторів” з “релігійних конфесій”, свідчить про порушення принципів законності виборчого процесу.

В силу частини 8 статті 5 Закону України “Про свободу совісті та релігійних організацій” релігійні організації не мають права брати участь у діяльності політичних партій і вести агітацію. Жодна з Церков України, жодна з релігійних організацій не можуть брати участі у виборчому процесі та в політичному житті країни в цілому. Залучення Церкви до виборчого процесу неприпустимо, це суперечить конституційному принципу про відокремлення Церкви та релігійних організацій від держави (ч. 3 ст. 35 Конституції України).

Церква не є політичною організацією, і вона не повинна втягуватись у виборчу кампанію. Залучення релігійних організацій до передвиборчої гонки, використання їхнього залежного положення – не тільки не законно, але й аморально.

Виборчий процес повинен здійснюватися на принципах законності і заборони незаконного втручання в цей процес, неупередженості організацій і їхніх керівників до кандидатів на посаду Президента України (ч. 2, п.п. 1, 7, ст. 11 Закону України “Про вибори Президента України”).

Ми звертаємося з відкритою заявою про дотримання принципів верховенства права учасниками виборчого процесу і закликаємо до проведення дійсно чесних виборів.

Севастопольська правозахисна група
Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль