пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200425
02.10.2004

В Чернігові продовжується розгляд справи Лабазова

   

11 серпня в м. Чернігові відбувся розгляд апеляційної скарги щодо законності обрання запобіжної міри для В.Лабазова (деталі справи дивіться у “ПЛ” № 22). За рішенням Прилуцького міськрайонного суду він утримувався в Чернігівському СІЗО. Резонанс справи Лабазова пояснювався присутністю у залі суду 9 народних депутатів України від опозиційних фракцій, представників центральної та місцевої преси, телебачення, регіональних лідерів опозиційних політичних партій, правозахисних організації. В своїх виступах адвокати вказували на порушення норм вітчизняного законодавства, а також статей 6, 10 та п.3.Протоколу №1 Європейської Конвенції щодо захисту прав людини та основних свобод. Дякуючи незалежній позиції суду, рішення про негайне звільнення В.Лабазова з під варти було сприйнято як відновлення порушеної законності. Після оголошення рішення колона пікетувальників вирушила до СІЗО де відбувся мітинг, на якому виступали народні депутати України І.Сподаренко, Б.Тарасюк, Л.Григорович та інші. Народний депутат України Ю.Кармазін в своєму виступі озвучив тему дотримання прав людини в Україні, наголосивши на порушенні в поточному виборчому процесі не тільки вітчизняних норм але й міжнародних стандартів. Звільненого В.Лабазова присутні зустріли оплесками та квітами. Однак кримінальна справа проти В.Манька, В.Лабазова та М.Кірєєва не припинена. На сьогодні слідство вже закінчене і звинувачені допущені до ознайомлення з матеріалами справи. ЧГКЗПЛ надав одному з звинувачених адвоката, який буде представляти його інтереси в судовому процесі.

У відповідь на своє переслідування В.Лабазов звернувся до представників Міжнародної Гельсінської Федерації з прав людини Аарона Роудса та Володимира Вайсмана з приводу порушення норм вітчизняного законодавства та статей Євроконвенції у виборчому процесі в Україні.

13 серпня Черніговом пройшла колона людей, висловлюючи протест органам державної влади та міліції проти фактів порушень нею норм виборчого законодавства та прав людини. Акція була влаштована представниками коаліції “Сила народу”. В ній також прийняли участь соціалісти. Щодо недопустимості порушень законності і прав людини владою і правоохоронними органами, учасники акції прийняли два звернення – до облдержадміністрації і міліції. В акції приймали участь народні депутати України – І.Драч, В.Атрошенко. В.Лабазов не міг бути присутнім на акції, бо в цей час був викликаний на допит в прокуратуру.

В цілому ж “справа Лабазова” змусила політичні сили гучно заговорити про стан дотримання прав людини в Україні під час виборчого процесу 2004 р. і привернула увагу української та міжнародної громадськості до можливих порушень в ході виборів та переслідування представників опозиції. Як і мукачівські події, політичний конфлікт у Прилуках може свідчити про обрання владою силового варіанту для досягнення поставленої мети.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини


Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль