пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.10.2004
Право на свободу та особисту недоторканність

Студентів затримують без пояснень

   

До Подільського центру прав людини 22-23 вересня звернулось троє відвідувачів з проханням захистити їх права у зв’язку з випадками порушення працівниками міліції заборони на збирання інформації про особу без її згоди. Про це повідомив директор Подільського центру прав людини Володимир Димань.

23 вересня 2004 року в місті Вінниці двома працівниками міліції був затриманий “для отримання інформації” студент 2-го курсу Вінницького державного технічного університету і доставлений у Вишенський відділ міліції в місті Вінниці. Старший лейтенант міліції повідомив про необхідність затримати студента адміністрацію університету, оскільки через це студент пропустив два практичних заняття.

Директор Подільського центру прав людини прибув у відділ міліції через 15 хвилин після затримання студента. Старший лейтенант назвався Сидоруком Олександром Володимировичем, т. в. о. начальника відділення дільничних інспекторів Вишенського відділу міліції УМВС України у Вінницькій області. Поведінка працівників міліції з затриманим студентом, за словами Володимира Димаря, була підкреслено доброзичлива. Однак на прохання ознайомити з рішенням, на підставі якого здійснюється збирання інформації про особу студента, офіцер міліції відмовив. Не дав він і усної відповіді на запитання про автора та зміст розпорядження, на підставі якого здійснено затримання студента.

Внаслідок цього юристами ПЦПЛ підготований інформаційний запит, що поданий від імені Вінницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта”, членом якого є студент. Аналогічні запити підготовані і в двох інших випадках.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль