пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.11.2004 | Олексій Свєтіков, м. Сєвєродонецьк
Вибори

Податкова, як засіб боротьби проти небажаної агітації

   

Ми вже повідомляли про випадок, коли посадовець Кремінської РДА вимагала у власника приватного магазину зняти вивішений у приміщенні агітаційний плакат на користь Ющенко. Ця історія мала наслідок – у вигляді позапланової перевірки магазина податковою.

Нагадаємо, що у вересні посадова особа райдержадміністрації вимагала зняти агітаційний плакат Віктора Ющенко, погрожуючі, що у разі невиконання її вимоги буде застосоване адмінстягнення. Аналогічний випадок зареєстровано у Стаханові, де один з депутатів міськради, погрожуючі адмінстягненням, примусив таки мешканця зняти такий само плакат, що висів у нього на балконі.

У Кремінці прибічники Ющенко звернулися до громадської приймальні КВУ й отримали роз’яснення, що вимога чиновника не є законною, і підстави для накладання адмінстягнення відсутні. Плакат не був знятий, прямих санкцій за це не відбулося. Проте, до магазину завітала податкова інспекція з позаплановою перевіркою, що може бути розцінено як переслідування виборців за здійснення ними свого права на агітацію.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль