пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.11.2004 | Олексій Свєтіков, м. Сєвєродонецьк
Вибори

Политична косоокість луганської міліції

   

21 жовтня співробітники Станично–луганського райвідділу УМВС затримали групу агітаторів Віктора Ющенка і вилучили у них агітаційні матеріали. І це не перший випадок, коли луганські силовики перешкоджають проведенню агітаційної кампанії кандидатам у президенти.

Агітаційна кампанія “Град”, яку здійснює луганський штаб Віктора Ющенка – один з найбільш ефективних заходів цього кандидата у найсхіднішій області України. Мобільні групи агітаторів виїжджають у сільські населені пункти і переходять від будинку до будинку, роздаючи комплекти матеріалів. Це й агітаційні матеріали, які видано згідно до закону “Про вибори Президента України”, і просвітницькі матеріали (витяги з Конституції України та законів України”, що стосуються виборчих прав та не містять агітаційної інформації).

За словами співробітників міліції, до них за телефоном звернувся анонім зі скаргою на дії агітаторів, у зв’язку з чим міліція запропонувала агітаторам проїхати до райвідділу. Тут міліціонери переглянули агітаційні матеріали і вилучили їх. Підстава – невідповідність просвітницьких матеріалів вимогам закону “Про вибори Президента України” – через відсутність на них передбачених цим законом вихідних даних. Звичайно, що водночас були вилучені й належно оформлені матеріали.

Довірена особа Віктора Ющенка по 114–му округу Андрій Зюзь зустрівся з начальником райвідділу міліції і спробував переконати того щодо незаконності дій його підлеглих, але це не вдалося. Позиція міліціонера була однозначна – усе передамо у територіальну комісію, і хай вони розбираються. Сьогодні довірена особа направила скаргу до прокуратури Луганської області про притягнення винних до відповідальності за статтею 157 КК України.

Ми не даємо оцінку діям міліціонерів, але не можемо не звернути увагу на суттєву косоокість їх поглядів. Наприклад, навряд чи керівництво луганської міліції не їздить поїздом №20 Луганськ–Київ, в коридорах купейних вагонів яких розвішані антиющенківські листівки без вихідних даних. Але вони міліціонерів не цікавлять.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль