пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.11.2004 | Микола Коробко, м.Кривий Ріг
Вибори
джерело:
23 æîâòíÿ 2004 ð.

Для них закон не писаний

   

Здійснюючи неофіційне спостереження за проведенням виборів, криворізькі правозахисники відвідали низку сіл сусіднього Криворізького району Дніпропетровської області.

Нами встановлено, що в межах територіального виборчого округу №37 – Криворізький район Дніпропетровської області – в нинішню виборчу кампанію ліквідовано 10 виборчих дільниць, кожна з яких на попередніх виборах охоплювала по 2-3 населених пункти. Для прикладу, до виборчої дільниці №50 (с.Глеюватка) тепер долучені села Ново-Іванівка (вул.Леніна, Калініна, Шевченка, Шкільна, Гагаріна) та Красна балка (вул.Матросова, Совєтська та інші). Раніше виборці останніх двох сіл здійснювали своє волевиявлення в сільському клубі села Красна балка. Кількість виборців у них – близько 850. Навіть у першій декаді жовтня, як розповідали місцеві жителі, їм ще не було остаточно відомо, де ж має бути їхня дільниця. До виборчої дільниці №49 (з центром у с.Недайвода) долучені села Зоря, Тернуватка.

Не зважаючи на чітку вимогу Закону надати можливість громадянам брати участь у виборах за місцем проживання, місцевою владою здійснена ліквідація й інших згаданих дільниць.

Таким чином, порушені вимоги ст.20, п.1., п.3 Закону України “Про вибори Президента України”. Враховуючи той факт, що на посаді голови районної державної адміністрації перебуває народний депутат України 2-го скликання В.С.Мельник, вважати таке рішення Криворізької районної ради випадковим недоглядом не доводиться. В більшій мірі це схоже на підготовку до маніпуляцій майже з десятком тисяч виборців лише в одному окрузі.

Проте виникає питання про рівень компетенції територіальної виборчої комісії цього округу, якщо вона схвалює подібне порушення виборчого закону.

Цікаво, що з цим змирилися й інші суб’єкти виборчого процесу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль