пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
02.12.2004 | Олександр Степаненко, м.Чортків
Вибори

За Януковича на Тернопільщині проголосувала лише режимна зона. а втім – чи проголосувала?

   

Під час повторного голосування з виборів Президента України 21 листопада у Чортківському територіальному окрузі, який об’єднує Борщівський, Заліщицький та Чортківський адміністративні райони Тернопільської області за В.Ющенка проголосувало 94% виборців. В.Ющенко отримав абсолютну перевагу на усіх виборчих дільницях округу за єдиним винятком. Досить красномовним є той факт, що цим винятком стала дільниця №202, яка знаходиться у Чортківському слідчому ізоляторі. За В.Ющенка тут проголосувало 65 в’язнів, за В.Януковича 187.

Цікаво також, що винятковою 202-а стала лише у другому турі виборів. При голосуванні 31 жовтня результат голосування був прямо зворотнім: за В.Ющенка тоді віддало голоси 150 «мешканців» СІЗО, за В.Януковича - 86. Виникає запитання – у який спосіб «агітували» цих людей, що змусили їх за три тижні настільки радикально поміняли свої електоральні симпатії?

Приблизно такі запитання я задав 23 листопада начальникові СІЗО В.Завірюсі. Застосування незаконних засобів ним заперечувалося. На мою пропозицію дати можливість зустрітися з в’язнями та провести анонімне опитування в’язнів ізолятора на предмет застосування до них протизаконних засобів фізичного або психологічного впливу (побої, різні форми катування, залякування, шантаж і т. ін.) В.Завірюха обіцяв проконсультуватися з начальником обласного управління Департаменту з відбування покарань П.Влосою. 24 листопада такі консультації відбулися. У можливості проведенні опитування мені відмовлено.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль