пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.12.2004
Політика і права людини

Необхідна відповідальність в ситуації після виборів в Україні

   

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини наголошують, що передумовою для переголосування другого туру президентських виборів повинна бути зміна осіб, відповідальних за порушення, що мали місце. Це стосується в основному виборчих комісій, членів уряду, працівників прокуратури та керівників обласних, районних державних адміністрацій. Також надзвичайно важливо, щоби добре задокументовані масові виборчі фальсифікації були належним чином розслідувані, а винні були притягнуті до відповідальності.

Наші організації вважають, що суттю справи не є ані геополітичні, ані регіональні культурні відмінності. Це — фундаментальне право громадян обирати свій уряд за допомогою вільних та чесних виборів. Політичне рішення зрештою можна віднайти щоб уникнути конфлікту, який покалічить країну. Але звинувачення у масових порушеннях виборчого законодавства протягом кампанії та двох турів голосування не повинні ігноруватися.

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація спостерігали за виборами в Україні від самого початку кампанії. Нами задокументовано, що вся кампанія була зіпсована масовими порушеннями українського законодавства, а також міжнародних зобов’язань, стороною яких є Україна. Ми вимагали з самого початку припинення цих порушень, зокрема порушення права на рівний доступ до загальнодержавних ЗМІ. Подібні заяви були зроблені міжнародними організаціями, членом яких є Україна, та численними урядами.

Український уряд проігнорував їх. Самі вибори кваліфіковані більшістю відомих міжнародних організацій як не чесні і не вільні. Фальсифікація виборів не пройшла тільки завдяки громадянської мужності сотень тисяч демонстрантів.

Ми закликаємо українські суди діяти як незалежна та відповідальна судова влада в країні, а владу використати свої повноваження для запобігання фальсифікацій, які проти волі українців вирішують майбутнє України.

Для подальшої інформації:
Українська Гельсінська спілка з прав людини,
Євген Захаров,
+380-577-143558
Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини,
Аарон Родес,
+43-676-635 66 12 (моб.)

1 грудня 2004

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль