пошук  
версія для друку
22.12.2004

Журналістів звинуватили у перекручуванні нформації

   

Як ми сповіщали раніше, 24 листопада 2004 р. журналістів недержавних ЗМІ не пустили на сесію Херсонської обласної ради (на ній планувалося прийняти резолюцію, що стосується політичної ситуації в Україні й ставлення до неї херсонських депутатів). А днем пізніше заступник голови обласної ради Геннадій Причина дорікнув журналістам, що в газетах і в повідомленнях інформаційних агенцій з’явилася недостовірна інформація про резолюцію сесії.

Обурення представника органа місцевого самоврядування було настільки сильне, що наступного дня він навіть ініціював брифінг. Але запросили на нього лише журналістів державної телерадіокомпанії та газети Херсонської міської ради, які були допущені і на сесію 24.11.04.

Представники інших ЗМІ опинилися на брифінгу випадково і з подивом почули виступ Геннадія Причини про те, що журналісти "викривили інформацію". Мовляв, сесія Херсонської обласної ради не підтримала кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, але один з депутатів, лікар Кирило Чумарін, повідомив людям на мітингу зворотне, а журналісти підхопили й оприлюднили цю "викривлену інформацію". Окрім того, пан Причина був здивований, чому ж журналісти "не дочекалися закінчення сесії і не взяли коментарі у депутатів". А на питання, хто розпорядився обмежити доступ на сесію, відповів, що сформовано прес-групу, яка на постійній основі співпрацює з облрадою. Інші

журналісти повинні повідомляти про своє бажання потрапити на засідання заздалегідь.

- Ми пояснили, що нас не поінформували про позачергову сесію, на якій, серед інших, буде обговорюватися й політичне питання. Тому прийшли прямо до початку засідання і не один раз просили пустити нас у зал, - розповіла власний кореспондент газети "Голос України" у Херсонській області Алла Брусилова, яка була присутня на брифінгу. - Мало того, ми нагадали, що навіть передали письмове звернення до депутатського корпусу від імені журналістів. Однак, наші законні вимоги, що стосуються права доступу до інформації і можливості журналістів знаходитися на сесії органів місцевого самоврядування, були відхилені. А питання присутності представників ЗМІ в сесійній залі навіть виносилося на голосування – і не пройшло.

За лояльність до журналістів дісталося від пана Причини та провладних депутатів і Кирилу Чумаріну. Колеги звинуватили його в тому, що він поширив неправдиву інформацію про резолюцію сесії. Хоча, як з’ясувалося, він був єдиним, хто вийшов до журналістів. При цьому він не повідомляв про підтримку сесією кандидата Ющенко.

Журналісти, чиє право на інформацію було обмежене, крапку на цьому брифінгу ставити не збираються. Зараз юрист проекту Херсонської Асоціації журналістів "Південь" "Журналісти Херсонщини - за вільний доступ до інформації" Олександр Бурмагін готує документи в суд.

(Оксана Казакова, PR-менеджер проекту "Журналісти Херсонщини - за вільний доступ до інформації”)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль