пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.12.2004
10

Правозахисники "в шоці" від рівня "прослушки" в Україні

   

В інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі виконавчий директор Української Гельсінської Спілки з прав людини Володимир Яворський вказав на беспрецедентний рівень прослуховування в Україні.

"Нам відомо, що лише за минулий рік у найменшій області – Чернівецькій — апеляційний суд дав 823 дозволи на зняття інформації з каналів зв’язку, тобто, на прослуховувння і зчитування електронної пошти. У США за рік, за умов боротьби з тероризмом, таких дозволів 1380", — розповів правозахисник.

"Як на мене, це є настільки неспівмірні цифри, які свідчать про те, що використання правоохоронних органів у політичних цілях в Україні – очевидне", — наголосив Яворський.

За його словами, за неофіційними даними, які ми одержали у Верховному суді, у 2002 році було надано офіційно 40 тисяч таких дозволів. Кожна людина, яку прослуховують, може перебувати у контакті із 100-120 людьми.

"Тобто, підрахунки показують, що офіційно в Україні прослуховують розмови кількох мільйонів людей", — зазначив Яворський (“Українська правда”).

(04-11-2004 11:22 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1099560136.html)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль