пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.05.2005 | Валерій Бутенко
02

Закон – він і для міліції закон

   

За час виборів Президента країни в правоохоронні органи Запорізької області надійшла 151 заява про порушення виборчого законодавства.

За підсумками перевірок, міліція порушила чотири справи: дві про хуліганство в Ленінському районі Запоріжжя й Приморську (із застосуванням вогнепальної зброї), і дві за фактом розкрадання печаток на виборчих дільницях – у Мелітополі й в Орджонікідзевському районі. Одна справа розглядається в обласному СБУ.

Зараз у виробництві, як повідомив начальник слідчого відділу обласної прокуратури Олександр Кошман, перебувають п’ять кримінальних справ, що стосуються порушень закону під час виборів Президента України.

Найрезонансніша з них – справа по частині 1 статті 351 КК – “перешкоджання діяльності народного депутата України”, стосується інциденту на 77-й дільниці в Ленінському районі. Народні депутати Юрій Артеменко і Сергій Соболєв, а також помічник останнього не відразу одержали доступ у кабінети на третьому поверсі будинку, де розміщувалась окружна виборча комісія.

Зрештою, одержавши все-таки доступ у приміщення, вони знайшли працівників райадміністрації, які не змогли пояснити, що вони роблять у кабінетах виборчкому.

Після цього депутатів у цинічній формі просто видворили з приміщення невідомі особи. Нині вже відомо, що нападники були працівниками Ленінського райвідділу міліції, які виконували чийсь наказ згори.

Як завірив Олександр Кошман, розслідування завершиться місяця через півтора. Покарання по цій статті – штраф від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Цікаво, що це перша в нашій області справа по зазначеній статті.

(“Запорозька січ”, 26.02.2005)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль