пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.05.2005 | Юрій Київський
04

Для Луценка: Чи буде покладено край міліцейським тортурам? Лист на Майдан

   

Схоже, що вони не бояться ані нового міністра, ані нового керівництва МВС. Вони звикли до того, що їм все сходило з рук, вони сподіваються й зараз на це. Що й казати, коли в Києві такі випадки непоодинокі. Tі, хто практикував подібні методи отримання показників, ще й досі при своїх посадах у райвдділах, зокрема, у Святошиському карному розшуку. Ці нелюди так звикли до виконання своєї "роботи", що спинити це зможе лише тотальне звільнення та кадрова реорганізація районих та міських відділв МВС.

У Житомирі затримано троє співробітників міськвідділу міліції. Їх обвинувачують у нечуваних по своїй жорстокості методах — катуваннях, за допомогою яких вибивалися потрібні визнання в невинних людей. До прокуратури Житомирської області звернулися родичі громадян, затриманих співробітниками міськвідділу. Вони повідомили, що визнання в затриманих вибиваються катуваннями. Була створена слідчо-оперативна група з працівників прокуратури і СБУ. Факти по чотирьох заявах громадян підтвердилися. Були знайдені речові докази: ремені, протигаз, ціпки. Міліціонери затримували людину без істотних на те підстав — за нібито зроблене адміністративне правопорушення. Оформлялися, по суті, фіктивні матеріали, і людину закривали у камеру тимчасового утримання. Потім його просто фізично змушували зізнатися в здійсненні серйозних злочинів, зокрема, крадіжок. У хід йшли катування. Скручували людину в "замок", просмикували між руками і ногами ціпок, і підвішували вниз головою, надягали протигаз і перекривали доступ повітря. Били ціпками і кулаками, насилували. Судово-медична експертиза зафіксувала y жертв побої і тілесні ушкодження. Усі ці протизаконні методи були застосовані до декількох затриманиx протягом якихось двох тижнiв квiтня(!).

Але ще раніш, на початку березня (!), у стінах того ж міськвідділу міліції стався моторошний випадок. Співробітники міліції затримали 35-літнього чоловіка напідпитку. У камері тимчасового утримання він провів всього одну ніч. А ранком був виявлений мертвим. На тілі виявили численні побої, переломи ребер і розриви внутрішніх органів. Судово-медична експертиза установила, що смерть настала від травматичного шоку. По факту навмисного убивства прокуратура області порушила кримінальну справу. З цього і розпочалося розслідування злочинів у стінах Житомирського міськвідділу.

А скільки цих злочинів в Україні, де не було родичів, які б могли забити тревогу, а скільки людей отримали формальні відповіді що факти не підтвердилися? Жах!

Вдвічи страшно, що це відбуваться й зараз. Хто може стати наступним?

(Майдан-ІНФОРМ, Житомирська область, 28-04-2005 10:59

http://maidan.org.ua/static/news/1114675185.html)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль