пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.06.2005
Свобода мирних зібрань
джерело: www.zmina.kiev.ua

Заборонено забороняти!

   

31 травня 2005 року начальник УМВС у місті Києві Віталій Ярема заявив, що Міністерство внутрішніх справ України разом з головою комітету з прав людини Верховної Ради України Геннадієм Удовенком розробляє законопроект «Про порядок організації та проведення мирних заходів та акцій в Україні». Пан Ярема повідомив про зміст проекту небагато, але достатньо для того, щоб відреагувати на окремі його положення.

Зокрема, проект передбачатиме заборону проведення пікетів та мітингів ближче за 25 метрів від будівель державного секретаріату (адміністрації президента), Верховної Ради та Київської міськдержадміністрації.

Інститут «Республіка» нагадує, що стаття 39 Конституції, яка гарантує реалізацію в Україні права на мирні зібрання, не передбачає обмеження цього права ні у просторі, ні у часі, тому встановлення обмежувальних ліній навколо будівель державних органів, які найчастіше стають об’єктами пікетування, є порушенням конституційних норм. Окрім того варто згадати, що саме пікети безпосередньо біля будівель вищих державних установ стали одним з вирішальних чинників перемоги «помаранчевої революції».

Подібна норма – про обмеження права на мирні зібрання у просторі – поряд з іншими обмеженнями містилася і у подібному проекті, поданому до парламенту минулого року і одним із співавторів якого був саме депутат Удовенко. Тоді Верховна Рада не схвалила законопроект. Сподіваємося, що й цього разу проект, у якому містяться обмеження фундаментальних прав людини не стане законом.

Більше про законопроекти щодо свободи мирних зібрань дивись на РУПОРі.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль