пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.08.2005 | Інформація ЗМІНИ

"Нова" влада глушить СТБ?

   

22-00. Починається випуск інформаційної програми "Вікна" на телеканалі СТБ.

Перша новина - візит спікера української Ради Володимира Литвина до Москви. Ведучий говорить, що це вже третій візит Литвина до Білокам’яної за часів "нової" влади. У той час, як президент Ющенко був там лише один раз, а прем’єр Тимошенко практично не "в’їздна" до столиці Росії. Литвина прийняв особисто Путін у своїх кремлівських апартаментах.

Це останнє, що можна було розчути. Одразу за цими словами почались технічні проблеми. Картинка на екрані "зависла", а замість звуку з телевізора лунало звичайне шипіння.

Ми переключили "телек" на інший канал — все нормально. Йшов якийсь художній фільм. Чутність і видимість - суперова. Переключили на СТБ — шипіння триває ще близько хвилини.

Нарешті картинка і звук самі собою налагоджуються. Йде наступна новина: автомобіліст подав до суду скаргу на рішення президента України Віктора Ющенка про ліквідацію Державної автомобільної інспекції. Все далі картинка знову зависає, включається і шипіння.

Все це знову триває десь із хвилину. За цим зображення і звук на екрані відновлюється і глядачі СТБ спокійно дивляться і слухають новини, в яких вже ні словом не згадується президент.

На сайті СТБ про цей випадок ані слова. Можливо, це були "технічні" проблеми? Можливо.

А можливо це було тренування з включення "глушилок", які свого часу плідно використовували у СРСР для перешкоджання прийому "антирадянських" радіопередач (у Києві ці "глушилки" й досі стоять на Лисій горі)? Ми цього не можемо заперечувати, бо маємо вже кілька фактів про відключення від ефіру (переважно у вечірній та нічний час) різних телепередач, чий загальний напрям можна назвати нейтральним, але зміст яких навряд чи подобається "новій" владі.

Ми не можемо поки що стверджувати, що "нова" влада тренується застосовувати "глушилки". Тим паче проти СТБ, каналу, який опозиційним при всьому бажанні опозиційним не назвеш попри те, що він належить Віктору Пінчукові. Але й не можемо відкидати це з огляду на ситуацію із свободою слова в сучасній Україні.

(http://zmina.kiev.ua/m/content/view/682/2/, 02.08.05)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль