пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
02.09.2005 | Ганна Герман
08

В Україні немає цензури. В Україні відсутня свобода слова

   

За все потрібно платити. Розуміючи цю просту істину, прес-служба Віктора Януковича звернулася до однієї з популярних українських FM-радіостанцій з проханням розмістити на правах платної політичної реклами звернення голови Партії регіонів до співвітчизників з нагоди 14-ї річниці Незалежності.

Текст реклами було прийнято, сума оплати погоджена. Однак наступного дня виявилося, що радіостанція підготувала свою версію тексту. Для ознайомлення з тим, що пропонувалося пустити в ефір за наші кошти, нам переслали відредаговану версію.

Діючи за принципом “жердина — це відредагована ялинка”, з тексту було викреслено практично все, заради чого це звернення готувалося.

На наше запитання, чим пояснити цензурування тексту платної політичної реклами, нам розтлумачили, що День Незалежності — це національне свято, а отже, критичні зауваження на адресу влади, тим паче заклики впровадити політичну реформу, народ може зрозуміти неадекватно.

На запитання “хто так вважає?” нам відповіли — засновник.

Позиція “Радіо “Мелодія”, на нашу думку, диктується не ідеологічними міркуваннями, а елементарними побоюваннями наразитися на невдоволення влади з усіма наслідками, що звідси випливають.

Окрім того, цей випадок пояснює, чому на основних телеканалах посилено експлуатується думка про те, що мовчання опозиції — це ознака її слабкості. Відповідаємо — опозиція не мовчить. Їй просто не дають говорити. Якщо навіть платна політична реклама від імені Віктора Януковича піддається брутальному цензуруванню, що говорити про можливість виступити в прямому ефірі Першого Національного...

З радянських часів в УРСР без дозволу цензора в світ не могло пройти жодне слово.

За часів Кучми відкриту цензуру замінили “темники”.

Після “остаточної перемоги демократії” в Україні говорити про наявність у державі цензури було б верхом нетактовності. Та й навіщо, якщо в умовах відсутності реальної свободи слова цензура просто непотрібна.

(“2000”, 26.08.2005)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль