пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.09.2005 | Олександр Гаврош, Ужгород
09

Віктор Балога відпускає державні газети у вільне плавання

   

Закарпатська влада має намір відпустити у вільне плавання усі 18 газет, засновниками яких є обласна чи районні державні адміністрації. Про це йшлося на зустрічі губернатора Віктора Балоги з головними редакторами. Для Закарпаття, як, зрештою, й для всієї України, це безпрецедентний крок у демократизації преси.

Піонерами у цій справі стануть дві впливові газети обласного рівня — україномовна “Новини Закарпаття” та угорськомовна “Карпаті ігаз со”. Віктор Балога частку обласної влади, а це від 30% до 50%, хоче передати трудовим колективам редакцій. Таке ж рішення він пропонує ухвалити й депутатам обласної ради, які мають інший пакет акцій.

Процес роздержавлення преси на Закарпатті повинен закінчитися до 1 січня, аби уникнути її заангажованості під час парламентських виборів. Редактори “районок” сприйняли ініціативу закарпатського губернатора… без ентузіазму. Влада згодна передати їм безкоштовно усе рухоме майно і техніку, які нині знаходяться в редакціях, і протягом двох років брати символічну орендну плату за приміщення — одну гривню.

(“Високий Замок”, м. Львів, №158, 05.09.2005)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль