пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200534
07.12.2005
джерело: www.unian.net

Сергій Головатий визнає, що в Україні не відпрацьований механізм забезпечення справедливості правосуддя

   

У Україні не відпрацьований механізм забезпечення ефективності і справедливості правосуддя, а також вільного доступу людини до гарантованої справедливості в суді, вважає міністр юстиції України Сергій Головатий. Таку думку він висловив у понеділок журналістам у Києві, передає УНІАН http://www.unian.net.

«Українські суди не діють за системою верховенства права, хоча вони є його складовою. Ми все більше і більше бачимо в судовій практиці те, що є несумісним з верховенством права», - сказав Головатий.

Міністр юстиції уточнив, що йдеться про випадки суддівського свавілля, затягування розгляду справ, про несправедливі рішення і безвідповідальність суддів. «Суддівство і судочинство як система - це основний гарант верховенства права. І тоді, коли судді не виконують свою функцію в суспільстві, ми не можемо говорити про існування верховенства права», - пояснив Головатий.

У Києві проходить міжнародна конференція на тему: «Верховенство права: питання теорії і практики». Співорганізаторами конференції виступили Національний університет Києво-Могилянська академія, Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), Національна комісія з посилення демократії й утвердження верховенства права, а також Українська правнича фундація.
Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль