пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200535
27.12.2005

Процес відновлення права триває

   

Сьогодні у Печерському суді Києва відбулося друге засідання у справі за позовом майданівців Андрія Ігнатова та Олександра Северина до Президента України та Верховної Ради України щодо визнання протиправними рішення, дій та бездіяльности, що призвели до запровадження недоторканности депутатів місцевих рад.

Суд відхилив нове клопотання представника відповідача (Президента) про закриття справи у зв’язку з внесенням Президентом подання до Конституційного суду України. Отже, суд взяв до уваги аргументацію позивачів про те, що факт наступного подання до КС жодниим чином не стосується спору, суть якого полягає у порушенні законодавчим органом та главою держави обов’язку керуватися Конституцією.

На засіданні був розглянутий текст зазначеного подання, в якому, за підписом Президента, зазначається, що «є підстави вважати закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» неконституційним». Таким чином, один з відповідачів фактично офіційно визнав протиправність вчинених бездіяльности (ненакладення вето) і дії (підписання вказаного закону).

У зв’язку із задоволенням судом клопотання О.Северина про витребування від Секретаріяту Президента всіх документів, котрі отримувалися або готувалися для Президента України у зв’язку з зазначеним законом та (раніше) відповідним законопроектом, наступне засідання у справі призначене на 19.01.06.

27-12-2005

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори