пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200604
27.01.2006

Україна посіла друге місце за кількістю скарг до Європейського суду з прав людини

   

Україна посіла у 2005 році друге місце за кількістю скарг до Європейського суду з прав людини. Випередила її лише Туреччина. Такі дані були оприлюднені на прес-конференції у Страсбурзі, інформує «Німецька хвиля».

На відміну від попередніх років, у минулому році українські позивачі не подали жодної скарги про порушення їх права на свободу світогляду і віросповідання, права на вільні вибори та на ефективне розслідування. Найбільше українські громадяни скаржилися з приводу порушень їх права на розгляд справи незалежним і неупередженим органом правосуддя. Усього Європейський суд з прав людини торік виніс сто двадцять рішень по суті щодо України. А протягом попередніх 5 років - тільки 23 рішення.

Отже, громадяни України почали успішно вигравати справи в Стразбурзі саме минулого року. Президент Страсбурзького суду, Луціус Вільдгабер, заявив, що нині кількість скарг з усіх країн – членів Ради Європи значно збільшилася. Тому найближчим часом розпочнуться реформи, які дозволили би ефективно та своєчасно розглядати всі справи, а також спростити процедуру відхилення позовів.

Наш інформ.

26.01.06

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль