пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.02.2006
джерело: maidan.org.ua

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЮРІЯ ЄХАНУРОВА ТА СЕРГІЯ ГОЛОВАТОГО

   

Прем’єр-Міністру України

Ю.Єханурову

Міністру юстиції України

С.Головатому

23.02.06

Шановні пане Прем’єр-Міністре та пане Міністре юстиції,

Напевно, завдяки численним інформаційних запитів громадян та кільком судовим позовам Ви вже відчули суспільну значущість питання протиправного приховування від громадян нормативних актів під незаконними (не передбаченими жодним законом України) грифами обмеженого доступу "не для друку", "опублікуванню не підлягає", "для службового користування".

Неправомірність, і відтак – неприпустимість продовження цієї ганебної практики, рівно як і необхідність негайного оприлюднення ВСІХ нормативно-правових актів, виданих раніше і засекречених не на підставі Закону України "Про державну таємницю", ми намагаємося пояснити і Президенту України і Вам у рамках підтриманих численними активістами, просто небайдужими громадянами України акцій "Для Друку !" і "На чисту воду!". Принагідно обіцяємо, що ми зробимо все від нас залежне, щоби довести їх до єдино справедливого завершення, домігшись для народу правди про діяльність влади, найперше – тієї, котру небезпідставно називають "злочинною".

І якщо ми бачимо підстави відмітити позитивні тенденції щодо зменшення поточної кількості нормативних актів, що отримують протизаконний гриф і залишаються невідомими людям, у порівнянні з подібною творчістю попередників, то щодо документів, виданих раніше, мусимо констатувати повну відсутність прогресу.

Зокрема, у нас викликає подив небажання Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України розкрити зміст 96-ти (принаймні) протиправно засекречених актів, виданих урядом під керівництвом Віктора Януковича. Більш того, ми обурені поведінкою чиновників КМУ та МЮ, котрі або взагалі залишають без відповіді інформаційні запити громадян, брутально порушуючи Закон України "Про інформацію" або надсилають відписки-відмови, з посиланням на підзаконні нормативні акти.

Ми ще раз наголошуємо, що відповідно до ст.19 Конституції України державні органи та їхні посадові особи вправі діяти тільки у межах і на підставі Конституції та Законів і, відтак, апеляція до будь-яких підзаконних актів не має правового сенсу– і ми доводитимемо це в суді.

Однак, враховуючи те, що Ви перебуваєте на посадах під помаранчевим кольором, декларуючи гасла, з якими ми були на Майдані (не кажучи вже про те, що нам би просто хотілося вважати Вас компетентними урядовцями, патріотами і, передусім – чесними людьми), ми вельми здивовані Вашим упертим небажанням зробити це без суду. Відтак, ми намагаємося утриматися від пошуку і оприлюднення відповіді на питання "кому вигідно?" стосовно продовження засекречування актів, підписаних Януковичем. Поки що намагаємося утриматися. Терпець може урватися.

Що заважає Вам, пане Єхануров, першому номерові списку НСНУ, повідати народу перед виборами про діяння Вашого головного супротивника?

Що заважає Вам, пане Міністре справедливості, виконати закон і забезпечити послідовну поведінку Вашого відомства, раз воно вже визнало (лист №С-32705-22 від 21.01.06) неправомірність застосування обмежуальних грифів, не передбачених законами).

Врешті, що заважає Вам обом керуватися Конституцією і Законами України, а не підзаконним (і таким, що суперечить Конституції) указом Леоніда Кучми? Він уже давно не Президент.

Чому за право дізнатися гарантовану законом правду (до того ж про попередню владу, котра була по інший бік барикад) з Вами треба судитися?

Отже,

Ми, громадяни України, котрі мають право вимагати від держави і її посадовців дотримання Конституції і законів, платники податків, на чиї гроші функціонує і Кабмін і Мін’юст,

ВИМАГАЄМО:

Не пізніше 20.03.06 виконати вимоги Конституції України та Закону України "Про інформацію" і оприлюднити тексти 96-ти нормативних актів уряду В.Януковича, котрі мають не передбачений законами України гриф обмежувального доступу, зокрема - шляхом вміщення текстів в офіційному виданні "Урядовий кур’єр".

У разі невиконання вимоги ми залишаємо за собою право на відповідні висновки і відповідні дії.

З повагою,

Віктор Гарбар, Альянс "Майдан", Харків

Наталка Зубар, Альянс "Майдан", Харків

Мар’яна Сварник, Альянс "Майдан", Львів

Олександр Северин, Альянс "Майдан", Київ

Поставити свій підпис під цим зверненням ви можете тут:

http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_petit&key=1140689178&trs=-1

Для цього достатньо натиснути "відповідь" і підписатися.

Разом - переможемо!

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль