пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.04.2006
Практика правозахисту
джерело:
Юридичний вісник України, № 13 (561)

Бюро допомагає поновити права

   

Харківське регіональне відділення Національного бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав людини i основоположних свобод продовжує ро­боту зi сприяння поновленню порушених прав i свобод громадян унаслідок недотримання судами норм Кримінально-процесуального кодексу України.

За інформацією, наданою Харківським CI3O облуправлінню юстиції, у першому кварталі цього року стосовно 106 oci6, які перебували в слідчих i тимчасових ізоляторах, суди не дотрималися вимог Конвенції у частині розгляду справ упродовж розумного строку. Зокрема, тривалий час не було призначено дату слухання справ щодо 41 особи; не надійшла у триденний термін копія вироку стосовно 21 особи; щодо 7-ми — упродовж двадцяти діб не надійшли розпорядження про набрання вироком за­конно! сили; 37 особам протягом чотирьох місяців не призначено дату розгляду справи в апеляційній інстанції.

Як повідомив начальник обласного управління юстиції Владислав Калінніков, регіональне відділення Нацбюро витребовує з м1сцевих судів Харкова та області детальну інформацію стосовно цих oci6. У разі підтвердження порушення прав обвинувачених, підсудних та засуджених — відділення Нацбюро вживає заходів, передбачених законодавством України, з поновлення прав i свобод громадян, які утримуються під вартою. Бюро також наголошує на необхідності притягнення до відповідальності працівників суду, діяльність або бездіяльність яких спричинила порушення прав i свобод громадян.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль