пошук  
версія для друку
09.04.2006
джерело: www.helsinki.org.ua

У березні було 12 випадків тиску на журналістів в Україні

   

У березні, в останній місяць виборчої кампанії 2006 року, рівень порушень прав журналістів в Україні був найбільш критичним з часу «жовтогарячої» революції. Це випливає з результатів моніторингу «Барометр свободи слова», обнародуваних у четвер Інститутом масової інформації.
Автори звіту вказали, що всупереч рекордній кількості порушень прав журналістів, ситуація в березні істотно відрізнялася від президентських виборів 2004 року. Цього разу порушення не були системними й мали місце в більшості в регіонах. Одинадцять випадків судових позовів проти ЗМІ й журналістів доводять недосконалість нового виборчого законодавства в частині регулювання діяльності медіа.
Однак за кордоном українським журналістам працювалося значно гірше, ніж на батьківщині. Четверо з них виявилися за ґратами, намагаючись освітити хід президентських виборів у Білорусі.
Як відзначає «Барометр свободи слова», після «жовтогарячої» революції українських журналістів взагалі затримували не в Україні, а винятково в країнах СНД. Разом з тим, усередині держави в березні трапилося до шести випадків цензури й насильства або залякування журналістів.
www.helsinki.org.ua

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори