пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.04.2006 | Юрій Чумак, ХПГ
Доступ до інформації

Якщо тобі «журналіст» ім’я - важко приходиться в Україні

   

1. Цього дня кореспондентові і фотокореспондентові видання «Комерсант-Україна» не вдалося пройти до приміщення Київської мерії для виконання редакційного завдання. Нова охорона будинку порекомендувала журналістам звернутися до прес-служби мерії. Проте, як з’ясувалося, співробітники прес-служби звільнені, тому виявилося, що сприяти журналістам було нікому.

Після того, як фотокореспондент спробував зняти нових охоронців мерії, один з них розлютувався і почав переслідувати журналіста. Пояснення журналістів про права, передбачені Законом України «Про друковані ЗМІ» на охоронця враження не вдіяли.

За словами журналістів, помічник одного з депутатів Київської міськради повідомив, що пройти на територію мерії не удасться. Він відзначив, що одна з помічниць нового мера Леоніда Черновецького категорично заборонила охоронцям пускати журналістів у мерію.

2. У Донецькій області 19 квітня кореспондент телекомпанії НТН Олександр Наумов і його оператор намагалися зняти сюжет на березі одного з водоймищ. І піддалися нападові співробітників державної служби охорони.

Нападаючі зажадали знищити відеокасету з відеокамери, а одержавши відмову, спробували силою відібрати камеру в оператора. Як пояснюють у Центрі громадських зв’язків УМВС у Донецькій області, водоймище є режимним об’єктом, тому зйомка на ньому категорично заборонена. Знімальна група проникнула на територію об’єкта в автомобілі працівників СЕС, що приїхали взяти проби води. Співробітники служби охорони, побачивши журналістів, що не мають спеціального дозволу на відвідування греблі водоймища, спробували перешкодити проведенню зйомок.

Подібні факти свідчать про те, що не зважаючи на певний позитивний поступ із свободою слова в Україні, який є наслідком «Помаранчевої» революції та заходів, ініційованих центральним керівництвом держави, спрямованих на забезпечення прозорості та демократичності у висвітленні діяльності влади, місцеві можновладці й досі у відносинах з журналістами надають перевагу принципам «забороняти та не пускати». Причому, таке відбувається і у «помаранчевому» Києві, і у «біло-блакитному» Донецьку.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль