пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.04.2006
джерело: www.civicua.org

У Києві шукатимуть «Модель громадського контролю за використанням коштів державного бюджету»

   

В Україні нині практично не створено передумов для діалогу між державою та громадянами щодо громадського контролю за державними видатками на охорону здоров’я. Причиною цього є відсутність системи механізмів, інституцій, процедур і досвіду залучення громадськості до процесу ухвалення рішень державними органами влади.

Розробка та впровадження громадського контролю над державними видатками на охорону здоров’я повинні бути пріоритетами реформи цієї галузі. Для реалізації цього завдання треба розробити систему чітких, зрозумілих і прозорих правил та процедур.

Аналітична доповідь, що  буде презентована на семінарі, пропонує практичну модель контролю громадськості за використанням бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я. Вона містить основні вимоги до законодавчої та інституційної бази такого контролю, оприлюднення інформації, участі неурядових організацій у соціальній мобілізації громадян. Доповідь підготували спільно експерти Євро-Балканського інституту Македонія), Дослідницького центру публічної політики (Казахстан) і МЦПД. Її особливістю є те, що під час підготовки використано інструменти публічної політики Європейського Cоюзу, країн Центральної Європи та Центральної Азії.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль