пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.04.2006
Хроніка
джерело: 5tv.com.ua

У Донецьку з’явився проект туристичного маршруту місцями пам’яті Василя Стуса

   

У Донецькій області є багато стусівських місць – будинки, де народився і жив літератор, школа у Горлівці, де працював, гімназія імені Стуса на околиці Донецька та філологічний факультет Національного Університету, де він навчався. Тут навіть є єдина офіційна меморіальна дошка на його пам’ять. Але все це зроблено без допомоги владних структур.

Племінниця Стуса, Тетяна Стус-Чередниченко, нагадує, що її будинок залишився одним з небагатьох місць у Донецьку, де пам’ять поета шанують. Свого часу Донецький краєзнавчий музей повернув родині Стуса всі документи, що були у невеличкій експозиції. Вона й була єдиною офіційною. Тетяна каже, що родина робить усе можливе, але влада поводиться немов випадкові сусіди з вулиці.

Для створення літературно-краєзнавчого маршруту багато зусиль докладає відома у Донецьку громадська діячка Марія Олійник.

Марія Олійник, Всеукраїнське товариство «Просвіта»:

- Весь світ цікавиться життям і творчістю Стуса, а на превеликий жаль, Донеччина цих місць не знає, за винятком тих шкіл, які мають відношення до Стуса, діти навіть не чули про таке ім’я.

У школі, в якій навчався Василь Стус, залишилося зараз усього 26 учнів. Батьки не бажають віддавати дітей до школи, дістатися до якої є проблемою. Не через віддаленість, а через стан доріг. Марія Олійник включила до свого маршруту і цю школу.

Але ремонтувати її нікому. Всього у кількох сотнях метрів від цієї школи є інша. Вона теж стара, але добре відремонтована, тут є комп’ютери, інше сучасне обладнання. Навчається багато дітей. Свого часу в ній навчався теж «славнозвісний» донеччанин - Рінат Ахметов.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль